Codzienne rozważania_15.01.2012

 

Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne” (Gal. 5:17 ).

Tych dwoje znajduje się w wielowiekowym konflikcie, antagonizmie.  Jeśli doznałeś powiewu świeżego Ducha Świętego, następną rzeczą, którą odkrywasz jest fakt, że znalazłeś teraz w nowym konflikcie przeciwko życiu ciała w tobie. To powstawanie ciała wewnątrz jest prowokowane przez diabła, ponieważ on widzi w perspektywie dziedzictwo, gdyż wraz z przyjściem Ducha pojawia się na widoku dziedzictwo. Duch przyszedł, aby wychować nas do dziedzictwa. Nie dziw się temu, że pierwszą rzeczą po otrzymaniu Ducha na jaką trafisz jest ten konflikt z obroną ciała, które staje w poprzek drogi, aby utrudnić ci wejście w posiadanie dziedzictwa.

Wyłącznie wtedy, gdy otrzymałeś Ducha Świętego, wiesz co to jest walka ciała i czym jest opieranie się ciała. Ci, którzy nie posiadają Ducha, nie znają tej sprzeczności; nie znajdują się w tej rzeczywistości, lecz całkowicie w rzeczywistości ciała. Duch Święty przyszedł, aby wykonać to, co ostateczne, a końcem jest dziedzictwo w Chrystusie.  Natomiast ciało poruszane przez Szatana powstaje, aby zakłócać to zakończnie, aby okraść cię z dziedzictwa.  Niebezpieczeństwo polega na tym, że zacząwszy w Duchu, możesz odwrócić się ku kompromisom z Amalekiem,  zapominając,  ze względu na trudności drogi, ogrom kosztów i z powodu tego konfliktu, o słowie Bożym, które mówi: „całkowicie wytęp Amaleka” (1Sam. 15:3).  „Nie według ciała postępujemy, lecz według Ducha” (Rzm. 8:4).

T. Austin-Sparks from: Our Inheritance in Christ


16 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *