Codzienne rozważania_22.03.2012

Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście zmęczeni i niesiecie wielkie ciężary, a Ja wam dam odpocznienie” (Mt. 11:28 NLT).

Co miał na myśli? Ciężar prawa spoczywał na ludziach i rzeczywiście był wielkim ciężarem. Faryzeusza podali ponad 2000 interpretacji Prawa Mojżeszowego i mówili: „Prawo Mojżeszowe nie znaczy, że macie zachować tylko dziesięć przykazań, ono znaczy, że macie ich zachować dwa tysiące”.  W całym ich życiu nie było takiego miejsca, do którego to prawo nie miałoby zastosowania i nie utrudniało życia. Wszytko zaś było zebrane w sabacie! „Nie wolno wam ścielić łóżka w sabat! Nie wolno wam nosić noszy w sabat! Nie wolno wam rozpalać ogień w sabat! Nie wolno wam robić niczego w sabat – nawet chodzić wam nie wolno ponad 3 mile”. 2000 praw dotyczących ich życia! To, z czym spotykali się każdego dnia a w szczególności w sabat, to  było: „Nie będziesz”.

Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie” (Mt. 11:28). Co się stało? Jezus zastosował ten Sabat do Siebie. Nie jest to już dłużej dzień tygodni – jest to jego boska Osoba. (Gdyby Adwentyści Dnia Siódmego zrozumieli to, cały ich system odszedłby w pięć minut!) Nie, Jezus jest Bogiem Sabatu. On jest końcem Bożych uczynków i w Nim Bóg wszedł do Swego odpocznienia. Jest jeszcze „odpocznienie dla dzieci Bożych” –  nie dzień tygodnia czy w kalendarzu, lecz boska Osoba, Syn Boży. W Nim my wchodzimy do odpocznienia i to, co kiedyś nas wiązało, teraz jest naszym sługą. W Nim, to z czym zawsze zmagaliśmy się, jest teraz naszym zwycięstwem. O tak, Jezus jest Sabatem i jeśli my żyjemy w Nim, nie będziemy naruszać tego Sabatu. Każdy dzień powinien być dniem odpocznienia naszej duszy. O, to jest wspaniała rzecz, którą Pan dla nas uczynił!

T. Austin-Sparks from: Discipleship In The School Of Christ – Chapter 5

___________________________________________________________________________________

 21 marca | 23 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *