Codzienne rozważania_29.03.2012

Wy nie podeszliście bowiem do góry, której można dotknąć, do płonącego ognia,…” (Hbr. 12:18).

Jakże ogromy jest ruch ze starej ekonomii do wprowadzenia Nowej Ekonomii. Jest to jedna rzecz w waszym Nowym Testamencie, wprowadzona przez Chrystusa w Ewangeliach i kontynuowana przez apostołów; i w Liście do Hebrajczyków: przedmiotem całego tego listu jest przejście z jednej ekonomii do Innej. O, przeczytaj go ponownie i rozkoszuj się w nim. Przeczytaj List do Hebrajczyków ponownie. Rozkoszuj tym: „O, do czego zostaliśmy przyprowadzeni”. Miejsca najświętszego? Tak, mówi autor, było miejsce najświętsze na tej ziemi, i było do czasu… aż do tego czasu. To wszystko odeszło, mówi, a teraz my doszliśmy do Prawdziwego Miejsca Świętego, nie rękoma uczynionego, lecz takiego, które zbudował Bóg, Niebieskiego Miejsca Świętego. Zobacz jak cudowna to zmiana, przejście od jednej ekonomii do Innej.

Muszę tu przerwać, aby zapytać czy nie tutaj chrześcijaństwo pobłądziło?

  • Czy nadal trwa w żałobnej odzieży?
  • Czy to ciągle mojżeszowa ekonomia z jej formami i sposobami?
  • Czy nie emancypowało do Niebios?
  • To właśnie chce Pan zrobić z nami tutaj.

Sprawy poszły na bok, poszły źle, zeszły z Bożej drogi, a Bóg wraca na to miejsce, gdzie poszło źle. Bóg zazwyczaj tak z nami robi. Tak więc, jaki jest Boży początek? Jest to Jego Syn przed założeniem świata. Gdzieś wstecz, w wiecznych radach, Jego Syn został ustanowiony początkiem, Bożym miejscem startowym. Wszyscy ludzie pobłądzili, z powodu historii, „wszyscy jak owce pobłądziliśmy”. Bóg wraca nas do Swego początku, Swego Syna. Chrześcijaństwo pobłądziło, a jedynym sposobem uratowania chrześcijaństwa jest powrót do Bożego początku, prawdziwego i właściwego zrozumienia Jego Syna.

  T. Austin-Sparks from: The Great Transition From One Humanity To Another – Chapter 1

 ________________________________________________________________

28 marca | 30 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *