Codzienne rozważania_04.04.2012

żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci” (Flp. 2:10).

Uznaj to, że Krzyż jest końcem zmartwychwstałego życia, a nie tylko początkiem. Jeśli zapomnisz wszystko inne, pamiętaj o tym. Krzyż jest końcem zmartwychwstałego życia, jak również początkiem: „żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci. Różni ludzie przychodzą do mnie pytając o ten rozdział Listu do Filipian: „Dlaczego Paweł umieścił śmierć na końcu? Na pewno powinno być odwrotnie: „żebym stawał się podobnym do niego w jego śmierci   i mógł poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego„. Nie, tam nie ma błędu. Ta kolejność jest z Ducha Świętego. Moc Jego zmartwychwstania sugeruje, że było już śmierć, lecz samo zmartwychwzbudzone życie prowadzi do Krzyża. Duch Święty w mocy zmartwychwzbudzonego życia zawsze prowadzi cię z powrotem do Krzyża, do podobieństwa śmierci. Jest to własność samego Życia, że wyklucza wszystko co należy do śmierci. To sama moc zmartwychwstania sprowadza z powrotem do miejsce, gdzie śmierć jest nieustannie pokonana.

Nie ma żadnego innego miejsca jak tylko Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa, w którym naturalne życie jest odstawiane na bok. Tak więc, Paweł mówi: „….stając się podobnym do niego w jego śmierci„, co oznacza: stałe i postępujące usuwanie śmierci z pola, a to, ponownie powtórzmy, jest owocem życia w jedności z Nim.  Źle byłoby z nami, ze mną i z tobą, gdybyśmy mieli być kształtowani na podobieństwo Jego śmierci całkowicie bez mocy zmartwychwstania w nas, bez wcześniejszego poznania Życia Pana. Gdzie byłaby nasza nadzieja? Czym jest nasza moc przetrwania, gdy Krzyż staje się dla nas coraz bardziej realnym doświadczeniem. Gdyby nie Jego zmartwychwstałe Życie w nas, przetrwanie byłoby niemożliwe, Paweł modli się: „żeby poznać Jego i Jego moc zmartwychwstania…” a to oznacza kształtowanie na podobieństwo Jego śmierci nie zakończone całkowitym zniszczeniem. Końcem zmartwychwstałego Życia jest Krzyż. Duch Święty zawsze pracuje w odniesieniu do Krzyża w takiej kolejności, dzięki której moc zmartwychwstania może się coraz silniej nas manifestować.

 T. Austin-Sparks from: The Battle For Life – Chapter 3

______________________________________________________________________________________________

3 kwietnia | 5 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

stając się podobnym do niego w jego śmierci

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *