Codzienne rozważania_05.05.2012

Z Jego pełni myśmy wszyscy otrzymali i to łaskę za łaską” (Jn. 1:16).

Dojść do tego samego miejsca jak Chrystus jako Człowiek, w którym wiemy, że mamy  dostępne nieograniczone źródła to wielka rzecz i źródło niesamowitej mocy. Myślę, że dochodzimy do tego stopniowo, a nie za jednym razem. Dochodzimy do tego wyłącznie dzięki dyscyplinie, i to takiej, która doprowadza nas do skrajnej zależności, której końcem samym w sobie nie jest jednak opróżniania i łamanie, lecz to czemu towarzyszy łaska Boża, ta łaskawość Boża, co, gdy już jest opróżnione, sprawia, że Jego pełnia obfituje.

Jest tego pozytywna jak i negatywna strona, Bóg nie wierzy w negatywy jako ostateczny cel, lecz gdy łamie i opróżnia, czyni coś po pozytywnej stronie, co zawsze wywołuje w nas zdumienie i za każdym razem musimy przyznać: „Tak, to był Pan, nie ja sam”.  Właśnie przez taki sposób dyscyplinowania poznajemy, że istnieją niebiańskie zasoby, które ogromnie przewyższają wszelkie ludzkie możliwości i te zasoby są skuteczne. To właśnie stanowi duchowość, to właśnie sprawia, że życie czy służba są duchowe: jest to czerpanie z niebiańskich zasobów, życie życiem pochodzącym z nieba. To jest duchowość.  To stanowi duchowe życie i duchowe chodzenie. Nie korzysta się z własnych źródeł, z siebie czy ze świata; wszystko jest czerpane z wysokości.  Rząd nie jest tutaj z człowieka czy z tego świata, lecz jest z wysokości – wszystko jest tak całkowicie z góry i tak zupełnie nie z człowieka, że w konsekwencji życie i praca stają się duchowe. .

T. Austin-Sparks from: Boundless Heavenly Resources

_________________________________________________________________

04 maja | 06 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *