Codzienne rozważania_03.06.2012

Powołanych zgodnie z Jego celem” (Rzm. 8:28 wg wersji ang.)   „którzy są według jego postanowienia powołani” (BW).

Takie wybrane naczynie staje się narzędziem Boskiej mądrości, co zaskakuje samo naczynie. Wcześniej czy później te wybrane naczynie zadaje sobie pytanie: „Dlaczego Bóg mnie wybrał? Dlaczego powołał mnie do tej pracy? Powinien wybrać kogoś innego, a nie mnie! Ja najmniej się nadaję do tego rodzaju życia i pracy”. Tak było w przypadku Mojżesza. Gdy Bóg chciał posłać go do Egiptu, powiedział: „Ach, jeśli możesz posłać kogoś innego, zrób to, tylko nie mnie„. Gdy Bóg wybrał Jeremiasza, ten powiedział: „Ja nie umiem mówić, ponieważ jestem jeszcze młody” (Jer. 1:6). Prorok, którego zadaniem jest mówić, czuł, że właśnie tego nie potrafi. Boskie powołanie jest czymś nadzwyczajnym i nie zawsze jest to coś, co by nam się podobało, czy na co zdecydowalibyśmy się, aby Bóg nas powołał. Prawdopodobnie w młodym wieku mieliśmy wspaniałe idee tego, co to znaczy być w pracy Pańskiej i wskakiwaliśmy w to bardzo gorliwie, jakbyśmy mogli sami to zrobić, lecz gdy stajemy się starsi, przenika nas w większym stopniu poczucie zależności. To właśnie wtedy odkrywamy, że w swej naturze nie pasujemy do tego a wiele Bożych wybranych naczyń musiało być utrzymywanych w tej pracy właśnie mocą samego Boga.

Rozumiesz, Jego wybór należy do Jego suwerenności a istota jest taka: nie chodzi tu o naczynie, które zostało wybrane, lecz o cel, do którego zostało wybrane. Co nas jednoczy jako Chrześcijan? Posłuchajcie tego teraz: nie jest to zbawienie, nie jest odkupienie, lecz jednoczy nas Boża moc w zbawieniu i odkupieniu. W powszechnej świadomości chrześcijan jest to, że istnieją oni w jakimś Bożym celu i Bóg zbawił ich z wielkim celem na widoku. Należy o tym pamiętać, bo to jest coś bardzo ważnego. Wszyscy możemy być zbawieni, a jednak podzieleni. Wszyscy możemy być odkupieni drogocenną Krwią Jezusa, a jednak nie pozostawać indywidualnymi jednostkami. Zobaczmy jednak, jaka moc jest w tym, że wszyscy czują, że zostali powołani w pewnym celu! Wszyscy są zjednoczeni przez jedną wspólną wizję.

T. Austin-Sparks from: Into The Mind of God – Chapter 2 

_________________________________________________________________

2 czerwca | 4 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *