Codzienne rozważania_11.07.2012

Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa” (Hbr. 4:11).

Usilnie starajmy się poznać to odpocznienie dla siebie i strzeżmy się, aby nikt nie stracił go, popadając w tego samego rodzaju niewiarę jak ci, których wspomnieliśmy” (Hbr. 4:11 Phillips).

Czytamy, że ci, którzy nie upadli, mają wejść do Jego odpocznienia. Ci, którym Ewangelia była wcześniej zwiastowana, nie weszli do niego. Jakże to ważne. Ewangelia była im zwiastowana. To są ci, którym Ewangelia była wcześniej zwiastowana. Czym jest Ewangelia? Aby odpowiedzieć na to pytanie w związku z odpocznieniem, trzeba powiedzieć: to Chrystus jest naszym Odpocznieniem.  Oto jest Ewangelia: a Ewangelia Chrystusa, jako naszego Odpocznienia była głoszona im jako pewien wzór, ci zaś,  którym była głoszona wcześniej nie weszli do niego. Wtedy, mówi apostoł: „Wysilmy się cierpliwie, aby wejść do tego odpocznienia, aby nikt nie upadł idąc za tym samym przykładem nieposłuszeństwa”. Oni upadli! Bóg posyła więc następny dzień, mówiąc: „Dziś jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych…”. Ewangelia jest głoszona wierzącym, aby weszli do Jego Odpocznienia. Zalążek tej prawdy znalazł sie w słowach Pana Jezusa: „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie”.  Chrystus w niebie jest naszym duchowym Odpocznieniem, odpocznieniem serca.

Jaka jest istota odpocznienia? Jest to zadowolenie i pewność. Jesteś usatysfakcjonowany, odpoczywasz, bez względu na to jak cięzko musisz robić coś. Jeśli jeszcze jesteś do tego całkowicie pewien, że twoja praca będzie skuteczna, masz pewność i odpoczywasz. Dla nas wszystko opiera się na Chrystusie, który wszedł jako Poprzednik i stał się naszym Odpocznieniem. Będziemy pracować i męczyć się, będziemy się zużywać i będziemy zużywani, lecz w tym wszystkim panować będzie prawdziwy pokój serca. Będziemy atakowani, uciskani ze wszystkich stron, przewracani, będziemy sprawdzani, lecz Chrystus może nadal być naszym Odpocznieniem, przede wszystkim dlatego że wiemy o tym, że to wszystko nie jest ku naszemu zniszczeniu, ponieważ On zniszczył moc zniszczenia; oraz, po drugie, nie trudzimy się na darmo, ponieważ on pochłonął śmierć w zwycięstwie. On jest naszym Odpocznieniem.

T. Austin-Sparks from: The Essential Newness of the New Creation – Chapter 4

_________________________________________________________________

10 lipca12  lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *