Codzienne rozważania_23.08.2012

aby oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał” (Ef. 1:18).

To oznacza widzenie nieograniczonego znaczenia Jezusa w wiecznym i wszechświatowym porządku. W przypadku apostołów to widzenie było konsekwencją dni bycia razem. W czasie 40 dni po Swym zmartwychwstaniu było tak, jakby wschodził nowy dzień. PO pierwsze: te wszystkie ograniczenia, gdy przeczucia, jakby jakieś niepewne światło przebijało się z niebios. Później, bardziej stałe i pewne promienie, lądujące w Dniu Pięćdziesiątnicy, gdy słońce pojawiło się nad horyzontem w pełnej chwale rozpraszając ostatnie cienie niepewności. Tego dnia zobaczyli Go jakby przez otwarte niebo. TAjemnica przeszłości została ujawniona. Biblia otwiera się jak nowa księga. Zobaczyli Go w świetle wieczności. Zaczęli widzieć to, że choć był uwielbionym, osobistym Synem Boga, Sam był ucieleśnieniem wspaniałego ogromnego, duchowego porządku i systemu. To widzenie było całkowicie rewolucyjne. Był to kryzys, z którego wyrósł nowy świat i narodziło się nowe stworzenie. Zgodnie z tą prawdziwą zasadą, całe to wspaniałe objawienie, który przychodziło przez stuleci i przez apostoła Pawła, zrodziło się z tego kryzysu, opisanego przez niego tak: „Upodobało się Bogu,…. objawić Swego Syna we mnie” (Gal.1:16). „Otrzymałem je… przez objawienie Jezusa Chrystusa” (w. 12). Wszystkie konsekwencje znajdowały się w tym kryzysie: pełna zawartość była progresywnym i stale wzrastającym objawieniem.

O ile miało miejsce pewne początkowe świadectwo to apostoł nie stworzył na konferencji przedsiębiorstwa, misji ze wszystkimi odpowiednimi ustaleniami i organizacją. Nowe Życie zmusiło stare do opuszczenia i ubrało nowy organizm w nową szatę od wewnątrz. Potęga, energia i pobudzenie Ducha Świętego działające od wewnątrz wydały Drogę i porządek, nie do pomyślenia, niezamierzony przez nich i zawsze ku ich zaskoczeniu. To, co się w rzeczywistości działo to Chrystus nabierający kształtu wewnątrz nich, indywidualnie i zbiorowo, przez nowe narodzenie i wzrost. Wierzący i grupy stawali się wyrazem Chrystusa.

By T. Austin-Sparks from: According to Christ – 1

_________________________________________________________________

22 sierpnia | 24 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *