Codzienne rozważania_26.08.2012

Ja Pan się nie zmieniam” (Mal. 3:6)

Istnieje ogromna różnica między starym, a nowym, lecz ta różnica nie jest w Bogu. Nowe Przymierze nie zmienia Boga. To przymierze, które zostało wprowadzone dla nas przez wstawiennictwo Pana Jezusa, nie zmienia w niczym Boga.Jego natura i Jego standardy zawsze są takie same, niezmienne. Łaska nigdy nie sprowadza Boga w dół, na niższy poziom. Łaska nie w niczym nie zmienia świętości czy sprawiedliwości Boga. Różnice między tymi dwoma przymierzami nie wynikają z jakiejś zmiany u Boga. Jego pozycja pozostaje taka sama jak zawsze, doskonała w świętości, doskonała w sprawiedliwości. Różnicę, przede wszystkim, stanowią pośrednicy, następnie, grunt, na którym ci pośrednicy stoją…

Och, ta pułapka idei służenia na podwyższeniu, które tak często składa się na całą koncepcję służby w taki sposób, jakby inni ludzie w ogóle nie usługiwali. Widzieć Chrystusa to tak samo twój przywilej jak każdego innego człowieka w tym Wszechświecie i – od tego by należało zacząć – jest to tak samo twoje powołanie, aby usługiwać tym, co widzisz w Chrystusie innym. Widząc Go, jesteśmy przemieniani w ten sam obraz z chwały w chwałę. To jest ta druga chwała, chwała nowego przymierza. Chrystus jest chwałą nowego przymierza. Bóg się nie zmienił, lecz jest to zmiana pośredników, różnica w pozycji, którą zajmujemy, ze względu na Pośrednika; teraz jesteśmy w Chrystusie, który zaspokaja Boga. Pan daje nam służbę wynikającą ze stałego i zawsze wzrastającego rozważania Jego pełni w Chrystusie.

By T. Austin-Sparks from: Spiritual Ministry – Chapter 3

_________________________________________________________________

25 sierpnia | 27 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *