Codzienne rozważania_15.09.2012

Tylko nie udawajcie, że kochacie innych. Kochajcie ich naprawdę… Kochajcie ich szczerym uczuciem i z łatwością oddawajcie sobie cześć” (Rzm. 12:9,10; NLT).

Ukochał ich aż do końca„. Myślę, że w tym stwierdzeniu jest coś najbardziej wspaniałego, co kiedykolwiek przyszło na ten świat. Jezus miał mnóstwo problemów z tymi mężczyznami.Często Go nie rozumieli, często rozczarowywali. Byla to naprawdę bardzo żałosna grupa ludzi… Pan wiedział o tym, lecz ukochał ich aż do końca. To pierwsze jeśli chodzi o tą miłość. Ona nie obraża się naszymi upadkami. Pan nie wycofuje Swej miłości, dlatego że popełniamy błędy. Możemy Go często zawodzić, zasmucać Jego serce, lecz On dalej kocha nas. On kocha nas aż do końca, do samego końca. Nie jest urażony naszymi upadkami. Jest to zupełnie inna od naszej miłość. Jest to Boża miłość w Chrystusie…

Wiecie, tak łatwo jest mówić o miłości, udawać miłość, korzystać z języka miłości, śpiewać pieśni o miłości i to wszystko może być sentymentalne. Być może wszyscy znamy ludzi, którzy powiedzieli nam, że nas kochają, lecz bardzo często są to ci, którzy najbardziej nas zranili. Miłość Jezusa nie była sentymentalna, lecz praktyczna. Nie szedł do uczniów i nie mówił im: „Bracia,naprawdę bardzo was kocham”. Pokazywał to, że ich kocha tym, co robił dla nich. Ta miłość nie była sentymentalna, lecz praktyczna. Tą miłością umiłował ich aż do końca… To co charakteryzuje miłość Chrystusa do Swoich powinno charakteryzować naszą miłość do innych. To dlatego przyszedł Duch Święty. Jak On nas umiłował aż do końca, tak my powinniśmy kochać jedni drugich.

By T. Austin-Sparks from: „That They May All Be One, Even As We Are One” – Meeting 3

_________________________________________________________________

14 września | 16 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *