Codzienne rozważania_17.09.2012

Zachowaj też w pamięci całą drogę, którą Pan, Bóg twój, prowadził cię przez czterdzieści lat po pustyni, aby cię ukorzyć i doświadczyć, i aby poznać, co jest w twoim sercu” (Powt. 8:2).

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Izaak został dany Abrahamowi przez Boga, był doskonałym cudem, czymś, co nie mogło się wydarzyć, dopóki Bóg go nie dał mu. Wtedy czytamy: „Bóg sprawdził Abrahama„… Oddał go i dostał z powrotem; otrzymał z go powrotem z całym Królestwem… Miał królestwo ponieważ wypuścił go ze swoich rąk – a była to zapowiedź Syna Bożego, który oddał. Rozumiesz, jest to bardzo praktyczne. Och, jak to się stać może? Trzeba przestać myśleć o sobie! Właśnie dlatego nie może – ponieważ to ego jest stale w polu widzenia! Samowola, samorealizacja, interes własny – to jest królestwo Szatana, a Bóg nie zamierza dać ci Swego Królestwa na tym gruncie,.. To jest praktyczne. Muszę być całkowicie pewny, że mnie samemu nie o mnie tu chodzi, że nie działają jakieś moje ukryte ambicje czy motywacje. Ach, jakże subtelne są nasze serca! Prawdopodobnie jesteśmy gotowi na to, aby całkowicie należeć do Pana. Mamy dobre zamiary i są one gruntowne. Możemy szczerze śpiewać naszymi sercami i głosami z całych sił: „Nie ze mnie, a wszystko z Ciebie” i to będziemy mieli na myśli, i nie będzie żadnej niepewności w nas co do siebie. A jednak tylko Bóg wie, że cały czas przegrywamy właśnie na polu naszej szczerości z powodu tych ukrytych motywacji i wyłącznie sprawdzian naszej postawy może pokazać, o co faktycznie nam chodzi.

Tak więc, Pan sprawdza nas, wystawia na nadzieje, a następnie na rozczarowanie. Jak zareagujemy? Czy smutek i ból jest dla Pana czy dla mnie? Czy jesteś rozczarowany, czy rzeczywiście tylko na Panu jesteś skupiony, czy też w ogóle nie jesteś zaangażowany? Wiecie, o co mi chodzi – sprawdzian sytuacyjny odkryje czy prawdziwe jest nasze „Nie ze mnie, a z Ciebie wszystko”. Nigdy nie jesteś w stanie dostrzec tego, dopóki w praktyczny sposób nie zostanie to przetestowane. Pan to wszystko wie, lecz to, że On wie, to za mało. Pan mógłby to załatwić jednym uderzeniem, mogłoby się to stać mechanicznie, lecz żyjemy w moralnym świecie i Bóg działa z człowiekiem na moralnym gruncie. Człowiek ma wolę, która stanowi konstrukcję moralną odpowiedzialnego człowieka, musi więc używać swojej woli we współpracy z Bogiem.

By T. Austin-Sparks from: The Cross, the Church, and the Kingdom – Chapter 5

_________________________________________________________________

16 września | 18 września

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *