Codzienne rozważania_17.10.2012


A od szafarza tego się wymaga, aby każdy okazał się wierny” (1Kor. 4:2).

Wierzę, w to, że cechą najbardziej przez Pana cenioną jest wierność; obejmuje ona wszystko. Wierność jest zgodna z Bożym sercem. Spójrzmy przelotnie na tego szafarza – Apostoła Pawła. „Demos mnie opuścił…” (2Tym 4:10); „… wszyscy w Azji odwrócili się ode mnie..” (2Tym 1:15). Spójrzmy na niego wtedy, gdy wszystko, co inspirowało do wierności załamało się. Zostaje praktycznie sam. Ma więcej wrogów niż kiedykolwiek wcześniej. A teraz tragedia, patos sytuacji jest tym, że tak wielu jego wrogów to ci, którzy dla których był najbardziej użyteczny. Gdyby nieprzyjaciele pochodzili z zewnątrz, nie było by to tak trudne, jednak teraz ci ludzie, którym oddał samego siebie, stali się jego wrogami. A jednak nie ma żadnej myśli, wskazówki, cienia poddania się. Jego słowa to „…wierny do śmierci…” Ten szafarz był wierny. Nie można o nim powiedzieć, że, gdy umarł, zewnętrzna sytuacja potwierdzała ogromne powodzenie. Nic takiego nie było widać. Życie Pawła nie było całkowicie chronione przed atakami. Nie! Umarł w zasadzie jako samotny lecz wierny mężczyzna, bo „… od szafarza tego się wymaga, aby każdy okazał się wierny”. Jakież jednak ubogacenie może iść za spełnieniem tego wymagania, jakkolwiek jest kosztowne. Paweł nie jest martwy! Mam tylko nadzieję, że Paweł wie o wszystkim, co wyrosło z jego służy, o wszystkim, co jego służba znaczy dla nas. Pan spotyka się z nami poprzez Swego sługę, a my nigdy, nigdy nie sięgniemy do tych głebi ani nawet w pobliże dna, pełni Chrystusa, którą otrzymaliśmy przez Pawła. Powinniśmy iść dalej i stwierdzić, że gdybyśmy żyli dwukrotnie lub trzykrotnie dłużej niż obecnie to ciągle odkrywalibyśmy jak dużo jesteśmy winni wierności Pawła jako szafarza. Tak było stulecie za stuleciem.

Taki jest wierny szafarz i nawet jeśli ten szafarz zostanie odwołany ze swego ziemskiego szafarstwa, szafarstwo trwa dalej. Wierność zawsze jest wynagradzana ponad najśmielsze marzenia. Niech Pan utrzymuje naszą wierność, nawet jeśli ta wierność może czasami wymagać od nas, abyśmy wyglądali jak skończeni nieudacznicy. Pan czyni z nas dobre sługi.

By T. Austin-Sparks from: The More Excellent Ministry – Chapter 3

__________________________________________________

16 października | 18 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *