Codzienne rozważania_20.10.2012


To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat” (Jn 16:33).

Kiedy to, co duchowe, staje do konfrontacji z tym zwykle formalne, tradycyjne, noninalne i”naturalne”, wtedy będą problemy. Nie jest to zwykła reakcja pochodząca z tego świata: jest to reakcja religii. Poszedłbym nawet dalej i powiedział, że może to być reakcja pochodząca z chrześcijaństwa. Istnieje ogromna różnica między formalnym, tradycyjnym, nominalnym, „naturalnym” chrześcijaństwem z jednej strony, a duchowym chrześcijaństwem z drugiej; jest to ogromna różnica. Tak wielka, że staje się ona polem bitwy, polem bitwy mnóstwa problemów.

Zostaw formalizm w spokoju, a wszystko będzie szło dalej spokojnie. Zostaw tradycjonalizm w spokoju – to jest, ten ustanowiony porządek rzeczy jak to zawsze było; schemat taki jak się ukonstytuował, układ, ustanowionych ludzi; to chrześcijaństwo jest ustalonym, przyjętym systemem – a unikniesz ogromnej ilości problemów. Lecz zacznij tylko wprowadzać prawdę duchowego porządku spraw, a natychmiast pojawiają się problemy i to TY jesteś wichrzycielem! Prawda jest taka, że problemy leżą w istniejącym stanie, sytuacji, stanowisku, lecz wychodzą na wierzch tylko wskutek naszego działania. Tak więc, duchowi mężczyźni i kobiety, duchowi duchowni, są nazywani „wichrzycielami”, ponieważ te dwie rzeczy nie mogą ze sobą współistnieć. W takim miejscu był Izrael. Mieli swoje tradycje, mieli przemowy, mieli zarządzenia, świadectwa, formy, mieli system – mieli to wszystko, lecz w czasach proroków, istniała ogromna przepaść między ich „zewnętrznym” a „wewnętrznym” życiem w ich relacji do Boga. Serce zostaje daleko odsunięte od ust. Nie można znaleźć duchowej rzeczywistości w formalizmie. Możesz tym wszystkim dysponować – lecz wprowadź prawdziwe, duchowe znaczenie rzeczy, a problemy zaczynają się właśnie na tym obszarze. Te problemy powstają wtedy, gdy to, co jest zewnętrzne i tradycyjne wchodzi w konflikt z tym, co jest naprawdę
duchowe.

By T. Austin-Sparks from: Jealousy for God

__________________________________________________

19 października | 21 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *