Codzienne rozważania_28.11.2012

Jeśli kto chce iść w Moje ślady, musi zrezygnować z wszelkich praw do siebie, nieść krzyż każdego dnia i trzymać się blisko Mnie” (Lu 9:23 Phillips).

Krzyż jest stosowany do wszystkiego, z czego człowiek się składa. To, co jest Krzyżem dla mnie, nigdy nie będzie Krzyżem dla ciebie, a krzyż może znaczyć coś zupełnie innego dla każdego z nas. Niemniej jest uniwersalny. O to właśnie chodzi – centralny i uniwersalny. Prawdopodobnie nas wszystkich dotyka w inny sposób, wzbudza kwestie i sprawy szczególne dla każdego nas. To jest nasze wyzwanie Krzyża, a wtedy jest to już naszą sprawą, co z tym zrobimy czy pozwolimy Krzyżowi rozprawić się z nami. Nie ma żadnego pożytku z pytania: „A co on zrobi?”, ponieważ Pan natychmiast odpowiada: „A tobie co do tego? Ty idź za mną„. Jest to osobiste, indywidualne, czy mogę powiedzieć, że jest to prywatne stosowanie Krzyża do każdego z nas, a nasz duchowy wzrost zależy całkowicie od dzieła Krzyża w nas i od naszej osobistej odpowiedzi na niego.

Tak więc, rozumiecie, konieczne jest to, abyśmy uznali, że nie może to być traktowane jako coś ogólnego. Dla każdego z nas staje się to indywidualne. Ach, kochani, uwierzcie szczerze, że to nie jest tylko nauczania czy doktryna. Ma to ogromne znaczenie, lecz błagałbym was o to, abyście nie przyjmowali tego, tylko dlatego, że ja to mówię i podkreślam, ani dlatego, że ja mówię wam, że, jeśli chodzi o poniektórych z nas, jest to dowiedziona sprawa. Proszę was tylko o jedno, a mianowicie, abyście nie zamykali swego serca na to, nie mówili: „To jest nauczanie!”, lecz pytali Pana: „Czy to jest w porządku?” stając w prostocie i szczerze przed Panem, nawet jeśli czujecie,że to nie jest prawdziwe i w ten sposób pozwalając na to, że wyrośnie z was uprzedzenie, z czegoś z waszej wewnętrznej budowy, czy z waszego wychowania.

Czy pójdziesz do Pana z tym i powiesz: „Panie, nie widzę, trudno mi jest uwierzyć, lecz jeśli taka jest prawda, to, Panie, jestem otwarty na prawdę i chcę, abyś wziął mnie zdecydowanie za rękę na gruncie tej prawdy”. Jestem tego pewien, że nie ma nikogo, kto chciałby stanąć później w obecności Pańskiej i usłyszeć: „Dziecko moje, chciałem cię poprowadzić do czegoś znacznie bardziej głębokiego, gdybyś tylko dał Mi szansę”. Czy staniesz bardzo szczerze i otwarcie wobec Pana w tej sprawie?

By T. Austin-Sparks from: The Lamb in the Midst of the Throne – Chapter 7

_________________________________________________________________________

27 listopada | 29 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *