Codzienne rozważania_30.11.2012

A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios gwałtu gwałtownie rozwija się i gwałtownicy je porywają” (M 11:12 GW – God’s Word Translation).

To Królestwo to coś znacznie więcej niż nawrócenie.Jeśli w ogóle chcesz być zbawiony, chodzi mi zbawienie początkowe, to musisz to poważnie traktować. Musisz być desperatem w tej sprawie, ponieważ wszystko będzie starało się ciebie zatrzymać. Niemniej Królestwo oznacza ogromnie więcej niż tylko to, aby do niego wejść, coś znacznie więcej niż być nawróconym. Cel Boży dla nas to coś dużo, dużo więcej niż możemy sobie wyobrazić i jeśli mamy to osiągnąć, musi nas charakteryzować gwałtowność (tu dosł.:przemoc). Musimy być desperacko poważni i dojść do miejsca, w którym mówimy: „Panie, chcę wszystkiego, co przewidziałeś dla mnie w Chrystusie. Jestem na to nastawiony i nie zamierzam pozwolić uprzedzeniom innych ludzi, podejrzeniom czy krytycyzmowi wejść w tą drogę; Nie zamierzam pozwlić na to, żeby stworzony przez ludzi system powstrzymał mnie, zamierzam iść z Tobą wprost z pełni Twego zamiaru. Będę z przemocą zajmował się wszystkim, co wchodzi mi w drogę”. To domaga się gwałtowności i musimy czynić wiele przemocy, aby otrzymać to, co Bóg dla nas chce.

Jakże łatwo wielu ludzi jest spychanych z drogi tylko dlatego, że nie są wystarczająco zdesperowani! Dają się złapać w to, co ich ogranicza, w rzeczy, które są dobre, może w nich być coś z tego, co Bóg ma dla nich, lecz niemniej właśnie one ich ograniczają – nie reprezentuje szeroko otwrtej drogi do pełni Bożego celu. Jedynym sposobem, aby dojść do pełni tego, o co Panu chodzi – nie tylko w tym co widzieliśmy, lecz we wszystko, co On zamierza – to być desperatem, gwałtownikiem; człowiekiem, który mówi: „Z łaski Bożej nic i nitk jakkolwiek dobre, nie ostoi się na mojej drodze; Ja idę z Bogiem”. Przyjmij taką postawę wobec Pana, a odkryjesz, że Bóg spotka się z tobą na tym gruncie. Nikt, nawet sam apostoł Paweł, nie wiedział wszystkiego, co mógł wiedzieć. Paweł nieustannie otrzymywał nowe objawienia tego, do czego został powołany. Na samym początku dostał konkretnie mocne i bogate objawienia; a później, niewysłowione rzeczy (2Ko4.12:4). Jego świadomość stale wzrastała. A dlaczego? Ponieważ był gwałtownikiem i Bóg wychodzi nam na przeciw właśnie tak: „Z przewrotnym postępujesz przewrotnie” (Ps 18.27). To, jako zasada, oznacza, że Bóg będzie z tobą tak postępował jak ty z Nim. On traktuje sprawy poważnie, jeśli ty jesteś poważny. Istnieje ogrom tego, czego nigdy na temat Królestwa nie podejrzewamy. Uwierz w to.

By T. Austin-Sparks from: Prophetic Ministry – Chapter 6

_________________________________________________________________________

29 listopada | 1 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *