Codzienne rozważania_03.02.2013

Jeśli jakiś inny wierzący stanie się niewolnikiem grzechu, wtedy wy,którzy jesteście pobożni, powinniście łagodnie i pokornie pomóc takiej osobie wrócić na ścieżkę sprawiedliwości” (Gal. 6:1 NLT)

Jeśli rzeczywiście doszliśmy do jakiegokolwiek duchowego docenienia ogromu tego, co Pan zrobił dla nas przez Krzyż – wprowadził nas do Swojej własnej pełni i ujarzmił wszystkich naszych wrogów –  to nie możemy być ludźmi twardymi, nie możemy być ludźmi okrutnymi, małostkowymi czy drobnostkowymi, lecz musimy być wspaniałomyślni ze względu na wielkość naszej pozycji w Chrystusie. Działa to zwyczajnie w taki sposób: im większe zrozumienie tego, co Pan zrobił dla nas w Krzyżu, tym większą wspaniałomyślność powinniśmy okazywać innym; tym dłuższe cierpliwe znoszenie przeciwności (dosł.: longsuffering – owoc Ducha) i większa wyrozumiałość, mniejsza gotowość do odpłacania złem za zło, większa gotowość do znoszenia i cierpienia zła. Niewielkie rozumienie Kalwarii prowadzi nas do szybkiego wpadania w złość na innych z powodu tego, co uważamy za złe. Właśnie ze względu na to wyniesione duchowe miejsce musi zwyciężać łaska, musi być bardzo dużo miejsca na niezauważanie, ogromna ilość wspaniałomyślności: wyniesienie naszej pozycji  w niebiosach. Te miasta muszą rządzić, łaska musi dominować w niebiosach.

Nawet jeśli dostaniesz się w Chrystusie do niebios, musi być udzielane zaspokojenie błędów i nie chodzi tutaj o bezgrzeszną doskonałość.  Nawet jeśli dotrzesz do niebios, nie wygląda to tak, jakby wszystkie upadki i błędy, bluźnierstwa i zranienia skończyły się, lecz wygląda tak, jakby łaska nadal była konieczna do znoszenia tego, co poszło źle. Musi być coś złego, a zatem, nawet wtedy gdy dostajemy się duchowo do tej pozycji, Pan mówi, że jest łaska na to.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fulness of God – Chapter 13

_______________________________________________________________________________

2 lutego |4 lutego 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *