Codzienne rozważania_01.01.2012

Którzy są powołani zgodnie z Jego celem” (Rzm. 8:28 wg wersji ang. „Called according to His purpose”.)

Bóg ma  dla Swoich ludzi wspaniały cel, który realizuje przez ich wieczne powołanie i cudowne odkupienie. Bardzo wspaniały cel… coś o wiele większego niż obejmuje wiedza większości chrześcijan. Nie sądzę, abym twierdził coś nieprawdziwego, gdy mówię, że prawdopodobnie ogromna ilość chrześcijan nie wyszła daleko poza wiedzę o tym, że są zbawieni. Są z tego powodu bardzo zadowoleni i cieszą się z tego, że są zbawieni. Stosunkowo nieliczni dobrze mają się w tym, co u Boga ogromnego, w tym wielkim celu przychodzącym z wieczności „powołania zgodnego z Jego celem” (Rzm. 8:28). Nie do nas należy określenie tego celu czy wyjaśnienie go. Wystarczy samo stwierdzenie tego faktu: jesteśmy powołani z bardzo wielkim celem w perspektywie. Nie tylko po to, aby wyjść z Egiptu i spod uścisku diabła, lecz z pewnym celem, wspaniałym celem, który nie jest w niczym mniejszy niż nieskończona pełnia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, i tego wiecznego powołania. Jest to wielka sprawa, do której zostaliśmy powołani w Chrystusie, lecz jak wielu chrześcijan tak naprawdę w tym funkcjonuje, a jeśli wiedzą, że tak to ilu z nich sprawdza sens tego, że jest to Życie, które jest Życiem niewyczerpanym, że są stale nowe perspektywy.

Nie przesadzam. Niebiosa są otwarte a my stale i wciąż, coraz więcej i więcej, dostrzegamy z tego do czego jesteśmy powołani. Jest to po prostu cudowne… Naszym celem nie jest tylko to, aby zostać zbawionym i pójść do nieba – wiedzieć, że grzechy zostały przebaczone i otrzymać pewną ilość błogosławieństw, które przychodzą razem ze zbawieniem – ponieważ leży przed nami i sięga do nas wszystkich przez wieczne wieki taki cel Boży, „którego oko nie widział, ucho nie słyszało, ani do serca ludzkiego nie weszło, co Bóg przygotował dla tych, którzy Go kochają” (1Kor. 2:9).

 – – – – – – –  – – —

T. Austin-Sparks z : The Cross and the Way of Life – Chapter 8 

2 stycznia


Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *