Codzienne rozważania_02.01.2012

Jeśli ktoś jest w Chrystusie nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, a oto wszystko stało się nowym!” (2Kor. 5:17)

To Słowo uczy nas bardzo wyraźnie, że Chrystus został zabrany spośród tego starego stworzenia i usiadł po prawicy Bożej w niebiosach. Z drugiej strony, pokazuje nam, że Jego obecność tam oraz nasza duchowa jedność z Nim oznacza biorąc pod uwagę wszelkie duchowe cele i zasoby, również my jesteśmy w niebiosach w Chrystusie…

Prośmy Pana, aby dał nam prawdziwe, duchowe, żywe i przenikliwe pojęcie tej wielkiej prawdy dotyczącej Pana Jezusa, wspaniałej rzeczywistości nowego stworzenia, do którego zostaliśmy wykupieni. Zastosujemy to, praktykujemy i niech funkcjonuje w naszym codziennym życiu.

Być może będziesz musiał udać się na miejsce, w którym na zewnątrz nie ma dużo duchowego bogactwa, niewiele tego, czym się karmisz. Pamiętaj: masz Chrystusa, całą Ziemię, leżącą przed tobą. Może trzeba będzie iść tam, gdzie w ogóle nie ma pokoju, duchowego odpocznienia, lecz tylko rozdrażnienie, troska, pęd, naprężenie. Pamiętaj: jesteś w tej Ziem; jesteś w Chrystusie; Jego masz jako twoje Odpocznienie. Może będziesz musiał wejść w konflikt, stanąć wobec bitwy, wobec straszliwej aktywności przeciwnika, który chce cię pokonać. Pamiętaj: jesteś w Chrystusie, On jest Zwycięstwem, ostatecznym, całkowitym, zupełnym zwycięstwem i to jest prawdą, bez względu na to, co mówi na to przeciwnik. Chrystus jest wszystkim czego nam potrzeba do życia, które Jego uwielbia. To jest to czym jest Chrystus, a co my mamy w nowym stworzeniu.

By T. Austin-Sparks from: The Essential Newness of the New Creation – Chapter 4 


3  stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *