Codzienne rozważania_13.01.2012

Prawo Ducha życia w Chrystusie Jezusie uwolniło nas od prawa śmierci i grzechu” (Rzm.8:2;  wg wersji ang.).

Mówimy o naturalnych prawach. Czym są prawa naturalne? Weźmy prawo żywienia. Załóżmy, że to prawo jest stosowane i szanowane. We właściwym czasie ciału dostarczane jest to, czego potrzebuje, ni więcej, ni mniej; prawo żywienia tym się zajmuje i w całkowicie spontaniczny sposób wypracowuje rozwój, wzrost, aby wyrazić siebie w różnorodny sposób. Jest to spontaniczne działanie naturalnego prawa. Nie siadasz z tym prawem, nie obserwujesz go, ani nie martwisz się o niego. Karmisz się a całą resztę pozostawiasz działaniu tego prawa. Jeśli łamiesz to prawo, dobrze wiesz, co się będzie działo, lecz jeśli zachowujesz się zgodnie z tym prawem, nie będziesz musiał się niepokoić o prawo żywienia, po prostu będziesz spożywał posiłki i wykonywał swoją pracę. Wynik będzie taki, że jesteś zdolny do pracy, zdolny do podążania dalej; jesteś nakarmiony.

Prawo Ducha Życia w Chrystusie (wg Biblii Warszawskiej: „Prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie” -przyp.tłum.) jest podobne.  Jest to prawo Życia i funkcjonuje ono w pewien praktyczny sposób, jeśli jest szanowane. Działa ono spontanicznie w kilku kierunkach, osiąga swoje własne cele zupełnie naturalnie. Prawo Ducha Życia w Chrystusie jest prawem, dzięki któremu stajemy się świadomi. W ten sposób najłatwiej to wyłożyć. Pan Jezus wiedział, że w pewnych szczególnych sytuacjach nie mógł działać, nie mógł mówić: nie było poruszenia Ducha,  pobudzenia, brak Życia, aby to zrobić w tym czasie; w Jego duchu nie było poruszenia Życia; prawo nie było aktywne w pozytywny sposób. Lecz gdy Ojciec, który wiedział, co należało mówić czy robić, zobaczył, że nadszedł ten czas, nie schylał się na dół,aby powiedzieć głośno do Jego uszu: „Teraz jest ten czas! Powiedz to! Zrób to!” Po prostu ożywiał Go wewnętrznie. Prawo Życia stawało się żywe w tym kierunku i Pan wiedział dzięki wewnętrznemu ożywieniu, jaki był zamysł Boży. To właśnie Paweł mana myśli, gdy mówi: „Zamysłem Ducha jest Życie„.

T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 6


14 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *