Codzienne rozważania_12.01.2012

Ponieważ Ja żyję, wy żyć będziecie„(Jn.14:19).

W wielu kierunkach i szerokim zakresie współcześnie relacja z Bogiem nie jest żywą relacją.  Jest pewne uznanie Boga, pewna forma oddawania czci Bogu, są rytuały związane z Bogiem; tak, jest pewne uznanie w mniejszym lub większym stopniu przez oddanie Bogu, uwielbienie Boga, być może pragnienie Boga lecz to wszystko jest dalekie od żywej relacji  z Bogiem. Jednak to, że ON jest żywym Bogiem oznacza, że ci, którzy zwracają się do Niego, powinni żyć. Pan mówi: „Ponieważ Ja żyję, wy żyć będziecie„. Możliwa jest żywa relacja z Bogiem…

Nie jest to relacja z jakimś martwym porządkiem rzeczy, lecz z żywą Osobą. Muszę jednak zapytać: Czy masz żywą relację? Postępujesz za systemem, porządkiem, czy też trwasz w żywej społeczności z żywym Bogiem? Pan pragnie, aby taka relacja z Nim była żywa cały czas. Wiedzieć, że masz dostęp do żywego Boga jest czymś wspaniałym. Nie wiesz, kiedy coś jest słuszne, a kiedy nie? W porządku, masz żywego Boga, zapytaj Go; On jest otwarty, jest dostępny, jest żywy; możesz się z Nim zaprzyjaźnić. Po prostu mieć udział w żywej relacji z żywym Bogiem, takie jest Jego pragnienie. Pragnieniem Jego serca jest to, że powinieneś Go traktować jako żywego Boga. „Kto przychodzi do Boga musi wierzyć, że On istnieje, i że nagradza tych, którzy Go szukają„. Musimy wierzyć, gdy przychodzimy, że On jest; nie wczuwając się we Wszechświat, pusty, bezmierny Wszechświat. Nie, przychodzimy do żywej Osoby; wierzymy, że On jest! Nie ma w tym nic mglistego!

T. Austin-Sparks from: The Living God


13 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *