Codzienne rozważania_19.03.2012

Radzę ci, abyś nabył u Mnie… maści by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał(Obj. 3:18 )

Musimy sprawdzać wszystko, cokolwiek nam się wydaje, że widzimy i wiemy po skutkach, jakie to odnosi w naszym życiu. Ty i ja mamy ogromną ilość tego, co uważamy za duchowe poznanie; mamy wszystkie te doktryny, wszystkie prawdy. Możemy wymienić jednym tchem wszystkie ewangelickie doktryny, a jaki jest tego skutek? Jeśli nie ma przemiany to w prawdziwym, duchowym, sensie nie jest to widzenie. Tak, widzieć to znaczy być przemienianym, a brak przemiany świadczy o tym, że nie ma to nic wspólnego z widzeniem. Znacznie lepiej byłoby gdybyśmy zostali ogołoceni z tego wszystkiego, aż do momentu, gdy widzimy to niewiele, które wywołuje jakąś zmianę. Musimy być bardzo szczerzy przed Bogiem w tej sprawie. Och, czyż nie szybciej mielibyśmy jakąś odrobinę, która jest rzeczywiście skuteczna w 100%, niż cała górę wiedzy, z której 99% nie liczy się? Musimy prosić Pana, aby nas uratował przed postępami ponad duchowym Życiem, mówiąc 'postępami’ mam na myśli taką wiedzę, która jest zadufana w sobie. Wiecie, o co mi chodzi. Prawdziwe widzenie, mówi Paweł, to bycie przemienianym, być przemienianym jest istotą widzenia tak, jak widzi Duch Pański. Więc, módlmy się o to, aby widzieć…

Nigdy nie jest za późno, aby uzyskać duchowy wzrok, bez względu na to jak byliśmy zaślepieni i jak długo, jeśli rzeczywiście poważnie traktujemy Pana. Nie zapominaj tylko o tym, że jest to sprawa szczerości przed Bogiem. Pan Jezus powiedział coś wspaniałego do Nataneale. Natanel znajdował się niebezpiecznie blisko podwójnej ślepoty. W chwili, gdy pozwolił sobie na wypowiedzenie popularnego uprzedzenia, znalazł się w niebezpiecznej strefie. Powiedział: „Czy z Nazaretu może być coś dobrego?” To było bardzo popularne uprzedzenie. Popularne uprzedzenie okradło wielu mężczyzn i wiele kobiet z pełniejszego poznania myśli Bożej. Uprzedzenia przyjmują różne postacie. Bądźmy ostrożni… Jeśli przez swoje uprzedzenia jesteś w niebezpieczeństwie, uważaj: odrzuć uprzedzenie i bądź otwartego umysłu. Bądź Izraelitą, w którym nie ma Jakuba, podstępu, bądź otwarty na Pana, a przejrzysz.

  T. Austin-Sparks from: Spiritual Sight – Chapter 2

_________________________________________________________________

 18 marca| 20 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *