Codzienne rozważania_29.02.2012

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.  Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. ” (Jn 15:5,6).

Weź pęk kwiatów, pęk róż czy jakikolwiek innych kwiatów. Wszystkie są tego samego gatunku i mają takie samo życie w sobie.  To jest zgromadzenie, nie ciało! Różnice między pękiem kwiatów, które są wszystkie podobne do siebie, wspólnie razem żyją, a korzeniem i rośliną jest ogromna. Dajcie mi różne, korzeń i roślinę czy krzak, a co będę miał?  Różnica jest taka, że o ile pęk kwiatów ma swoje życie, na tym się kończy. To wszystko, tutaj jest koniec. Nigdy poza ten bukiet nie wyjdzie. Dajcie mi sadzonkę czy krzak a one będą rosnąć. Mogą przechodzić przez paroksyzm śmierci przez pewien okres czasu, lecz następnego roku wraca do życia ponownie i będzie jeszcze więcej; po czym nastąpi kolejne doświadczenie umierania i zmartwychwstania i znowu będzie więcej, a to przecież ciągle ta sama roślina. To jest ciało, to jest organizm, a nie pęk, a jest to różnica między zgromadzeniem tak wielu chrześcijan, zebranych razem jako jednostka, duchowy organizm, lokalny sposób wyrażania się Ciała Chrystusa: jest to Ciało, które jest Bożą myślą, a nie zgromadzenie, nie bukiet kwiatów. Och, ludzie Pańscy są tak podobni do bukietów! Tak to prawda, wszyscy są tego samego gatunku; są chrześcijanami, są dziećmi Bożymi, wszyscy mają to samo Życie, lecz, ach, nie są organizmem jeśli chodzi o wzrastanie wzrostem Bożym, przechodzącym przez zbiorowe konwulsje śmierci i zmartwychwstania, dzięki czemu dochodzi do duchowego wzrostu. . .

Tak, należą do Pana, mają to samo Życie, wszyscy są dziećmi Pańskimi; lecz doszli do pewnego punktu i nigdy nie wyszli dalej. To prawda. Mam na tyle doświadczenia, aby mieć co do tego pewność.  Niestety wielu z nich nie chce iść ani trochę dalej, wielu z nich oburza się na sugestię, że trzeba iść dalej. Niemniej nie taki jest Boży zamiar. Bóg myśli o korzeniach i roślinie jako całości, o żywym organizmie, który, to tutaj to tam, reprezentuje i wyraża Samego Chrystusa.  Roślina rośnie i rozrasta się. Pęk po prostu dochodzi do pewnego miejsca i na tym się zatrzymuje.

T. Austin-Sparks from: God’s Spiritual House – Chapter 4

 _____________________________________________________________________________________________

28 lutego | 1 marca

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *