Codzienne rozważania_25.03.2012

Beze Mnie nic uczynić nie możecie” (Jn. 15:5)

Krzyż mówi po prostu, że jakiś porządek (władza), niech by był religijny, dobrze umotywowany czy z dobrymi intencjami, lecz mimo wszystko pochodzący od człowieka w jego naturalnym stanie (niekoniecznie buntowniczy wobec Boga czy świadomie sprzeciwiający się Jemu, lecz będący wyrazem naturalnego stanu człowieka), Krzyż mówi, że taki porządek w całości jest odstawiony na bok. Bóg go osądził i nałożył na niego zakaz. W Krzyżu Pańskim Bóg Jezus powiedział ostatecznie: „Ty, w swym naturalnym stanie, nie możesz Mi służyć i nie możesz przynosić dla Mojej chwały żadnych owoców! Można pójść i pracować, działać i umrzeć z wysiłku służenia Mi, lecz dalej prawdą będzie to, że z siebie samego, jakimikolwiek naturalnymi środkami nie możesz wydawać owoców dla Mnie. Jedyna rzeczy, która jest w stanie dotrzeć do Bożego celu i która może być Życiem -wiecznym, Boskim, niebiańskim Życiem – jest to, co pochodzi od Ducha Świętego”.

Jakże to gruntowne! Jak to analizować i rozdzielić wszystko! Z tego, co mówimy, na przykład, nieustannie pojawiają się pytania: „Czy to było powiedziane w Duchu Świętym?” Czy nie wystarczy zapytać siebie: „Czy nie miałem dobrych zamiarów? Czy nie chciałem, aby było to dla Pana?”, lecz „Czy zostało to powiedziane, wykonane w Duchu Świętym, czy to ja zrobiłem?” Nie jest to kwestia motywacji czy intencji, lecz źródła, z którego wypływa. Każdego dnia mamy uznawać to, że nasze życie musi być poddane Duchowi Świętemu, a jeśli mamy świadomość tego, że coś wynika z naszej własnej woli, musimy być uczciwi w tej sprawie przed Panem.

T. Austin-Sparks from: The Battle For Life – Chapter 3

 _____________________________________________________________________________________

24 marca | 26 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *