Codzienne rozważania_24.03.2012

 „Chodźcie, wkorzenieni weń i zbudowani na Nim, i utwierdzeni w wierze” (Kol. 2:7)

Abraham w tej ziemi… jednak sama obietnica dana przez Boga wydaje się odrzucona. Czy Abraham był w błędzie? Czy my czasami nie jesteśmy zdezorientowani Panem, czy nie przekraczają zrozumienia?  Wszystko wygląda mętnie, lecz trzyma nas wiara i któregoś dnia będziemy wielbić Go, gdy po tym wszystkim zobaczymy, po co to było: „droga sprawiedliwych… coraz jaśniej świeci aż do białego dnia” (Przyp. 4:18). Zwróć uwagę: „DROGA” nie rzeczy! Te tajemnice drogi zawierają pewne ukryte sekrety Boże; czyż nie są to kolejne możliwości, aby pokazać Jego mądrość i moc? Gdy wydaje się, że wszystko poszło, konflikt jest tak wielki, doświadczenie tak dziwne i  nie ma żadnego klucza do rozwiązania sytuacji, jesteśmy kuszeni do tego, aby kwestionować czy w ogóle te obietnice były od Boga; wszystko jest na opak temu, czego oczekiwaliśmy, zaczynamy się zastanawiać czy to my nie pobłądziliśmy!

Przede wszystkim te nasze doświadczenia są bardzo podobne. Jest tu miejsce na zamieszanie, wyraźne sprzeczności, jest i konflikt; same doświadczenia mogą być różne, lecz to wszystko, w taki czy inny sposób, sprowadza się ciągle do tego, że to „On jest wierny”. W jaki sposób nas to utwierdza? Wielka bezradność w danej sytuacji zmusza nas do rzucenia się na Niego i wtedy właśnie próbujemy Go. Dochodzimy do miejsca, gdzie znamy tajemnicę Bożą a to stanowi dla Niego wspaniałą okazję, aby pokazać Jego mądrość i w ten sposób zostajemy utwierdzeni.  W tym wszystkim chodzi o wytrwałość.

T. Austin-Sparks from:  The Cross and the City of God – Chapter 3

 _____________________________________________________________________________________

23 marca | 25 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *