Codzienne rozważania_28.03.2012

Upodobało się Bogu…. objawić Swego Syna we mnie” (Gal. 1:15,16).

Jeśli Chrystus, Syn Bożej miłości, jest centralną i naczelną postacią w sercu wierzącego to wszystko inne schodzi na dalszy plan, musi zejść. Spory z Bogiem będą dzielić, lecz są to rzeczy sztuczne, są one wynikiem ludzkiej aktywności  jego projektowania siebie, przymilania siebie do interesów Bożych, lecz te rzeczy nie mogą trwać w tam, gdzie jest odpowiednie wewnętrzne objawienie Pana Jezusa; nie mogą być. Przed nami stoją te dwie rzeczy: jedna to ogromna pasja dla Niego spowodowana objawieniem Jezusa Chrystusa w naszych sercach, a druga, spowodowana brakiem wystarczającego objawienia Chrystusa w sercach, taka, że idziemy szukać inny rzeczy, o których mówimy, że są w Jego kręgu zainteresowania, dla NIego, lecz które nigdy, nigdy nie satysfakcjonują Bożego serca. To satysfakcję w Bożym sercu mamy na oku.

Umiłowani, mówię o jednostce. Ani ja, ani ty, nie jesteśmy uprawnieni do tego, żeby mówić, że jesteśmy chrześcijanami poza tą miarą Chrystusa, która się manifestuje we mnie i w tobie; a całe siła, ciężar i pomysłowość piekła temu się sprzeciwia. Wierzący o wiele bardziej niż ktokolwiek na świecie prowokują go do anty podobieństwa Chrystusa. Wierzący poddawani są o wiele większej ilości ataków zgorszenia ich i wyrzeczenia się Chrystusa niż ktokolwiek inny. Piekło jest śmiertelnie nastawione przeciwko objawieniu Chrystusa Jezusa. Wszystko zaczyna się od tego: objawienia Jezusa Chrystusa wewnątrz.

T. Austin-Sparks from: The Centrality and Supremacy of Christ

_____________________________________________________________________________________

27 marca | 30 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *