Codzienne rozważania_27.03.2012

Jeśli według Ducha żyjecie, według Ducha też postępujcie” (Gal.5:25).

To, co nazywa się chrześcijaństwem jest zdecydowanie duchową sprawą, a nie ziemskim porządkiem czy systemem, i każdy jego element musi być wprowadzany w duchowy sposób, przez Życie i Objawienie. Istnieje ogromna różnica między imitacją, a Życiem. Ach, jak wielka jest różnica między postrzeganiem rzeczy w sposób przedmiotowy, a podchodzeniem do niego w Życiu!  To właśnie tutaj znajduje się porządek, chwała, żywotność, energia i moc rzeczy. Być może latami rozmawiałeś o Bożych rzeczach, które są w Słowie Bożym, jako tych, które są w Słowie Bożym,  wierzyłeś w nie, przekazywałeś je, jako prawdy i po latach robienia tego, zobaczyłeś, co to rzeczywiście znaczy i cała sprawa poszła inną drogą. Wszystkie twoje rozmowy, głoszenie i wiara były całkiem prawdziwe, właściwe i poprawne jako doktryna, lecz jaki to miało na ciebie wpływ? Teraz, gdy się to załamało w taki właśnie sposób, jest przemianą i przynosi prawdziwą radość, życie, ekstazę. To właśnie mamy na myśli mówiąc o wchodzeniu do czegoś przez Życie i Objawienie. Innymi słowy: jest to wchodzenie przez Ducha i widzenie…

Jeśli staniemy się w tym sensie duchowi, jeśli Duch Święty zarządza rzeczywistością naszego życia, chodzimy w Duchu to nieuchronnie wchodzimy do pełni wszystkich Bożych myśli. Pan chce, aby jego ludzie  weszli do pełni Jego myśli, a jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy przestaną pozwalać rządzić sobą zewnętrznym porządkiem rzeczy i nauczą się tego, czym jest poruszanie się z Bogiem w Duchu Świętym.

  T. Austin-Sparks from: Life in the Spirit – Chapter 6

_____________________________________________________________________________________

26 marca | 28 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *