Codzienne rozważania_06.04.2012

Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli” (Gal. 5:1).

Jest jeszcze inne słowo, które dobrze określa to, czym jest ucieczka z niewoli i oddychanie świeżym powietrzem. Jest to dobry obraz, dobry portret Zwycięzców – tych, którzy uciekli z niewoli i oddychają świeżym powietrzem. Nie mam odwagi interpretować tego. Niektórzy z nas mają za sobą, i wiedzą co to znaczy, nawet w swym chrześcijańskim życiu i historii, uciec z niewoli. Och, te więzy chrześcijańskiego systemu i porządku, oczekiwań i żądań, cały ten stary harmonogram i zgodność z prawem! – być wolnym od tego wszystkiego! Nie tylko być wzbudzonym z Chrystusem, lecz zrzucić grobowe ciuchy i oddychać świeżym powietrzem duchowo wyzwolonych! Tych właśnie opisuje to słowo – „resztka”. Nie jest to czymś dodatkowym dla chrześcijaństwa, a wręcz przeciwnie, jest to coś, co znajdziesz u samych początków Kościoła.

Pośród najbardziej obciążonego, styranizowanego i religijnego narodu Pan zawołał: „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” (Mt. 11:28-30). Co to za stare jarzmo, stary ciężar, który nękał i męczył śmiertelnie ludzi przyciągając Jego litościwe wezwanie: „Przyjdźcie do Mnie, a Ja wam dam ukojenie„. Jest to stare jarzmo i ciężar legalistycznej religii „będziesz” i „nie będziesz” i cały ten system podobnie zbudowany zbudowany: wielki ciężar. „Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć” (Mt. 23:4).  To słowo – „resztka” znaczy, że to są tacy, którzy uciekli z niewoli i oddychają świeżym powietrzem. Znajdziesz ich na samym początku Księgi Dziejów. Zwycięzcy to ci, którzy wracają do początkowego doświadczenia, nie sięgają po coś dalszego, co jest głębszym nauczaniem czy pełniejszym światłem. To właśnie tą pierwotną świeżość i pełnię Chrystusa reprezentują – niestety, w przeciwieństwie do ogólnej sytuacji.

T. Austin-Sparks from: Overcomer Testimony – Chapter 2

_____________________________________________________________

5 kwietnia | 7 kwietnia

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *