Codzienne rozważania_15.04.2012

Zdolność nasza jest z Boga” (2Kor. 3:5).

Przechodzimy przez czasy prób i sprawdzianów pod Bożą ręką i łatwo jest wpaść w myślenie, które mówi:”Pan nie chce nas, On nas nie potrzebuje!” Zostawiamy wszystko, nie troszczymy się o nic; podaliśmy się naszym próbom i jesteśmy uznani za bezużytecznych. Osobiście nie wierzę, żeby Pan przychodził do kogoś, kto takiego, aby go podnieść. Zniechęcony Eliasz uciekł na pustynię i schował się w grocie skalnej; lecz on musiał się gdzieś dostać, zanim Pan mógł z nim cokolwiek zrobić. „Co tu robisz, Eliaszu?” (1Krl. 19:9). Pan nigdy nie przychodzi do człowieka i nie powołuje go ponownie, dopóki ten jest zrozpaczony. „Bóg przebaczy ci wszystko z wyjątkiem rozpaczy” (F.W.H. Meyers, „St. Paul”) – ponieważ rozpacz oznacza utratę wiary w Boga, a Bóg nigdy nie może zrobić niczego z kimś, kto stracił wiarę…

Bardzo dużo miejsca poświęca się naturalnej stronie sług Pańskiego a wyniki są zazwyczaj tragiczne. Wiele zrobiono z Pawła. „Jakże wspaniały mąż Boży, Paweł, był z natury, jaki intelekt, jaki wyszkolenie, jakie wspaniałe zdolności!” To wszystko może być prawdą, lecz zapytajcie Pawła, jaką to miało wartość, gdy stawał wobec jakiejś duchowej sytuacji.  Zawoła: „A do tego któż jest zdolny? Nasza zdolność jest z Boga” (2Kor. 2:16:3;5). Paweł został przeprowadzony przez doświadczenia, w których, podobnie jak Mojżesz, stracił nadzieję na przeżycie. „…byliśmy pewni, że śmierć nasza jest postanowiona, abyśmy nie polegali na sobie samych, lecz na Bogu, który wzbudza umarłych” (2Kor. 1:9).

T. Austin-Sparks from: Prophetic Ministry – Chapter 2 

_______________________________________________________________

 14 kwietnia | 16 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *