Codzienne rozważania_20.04.2012

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie” (Jn. 6:53).

Pamiętajmy o tym, że ta drogą jest drogą nieustannego zgorszenia dla ciała, naturalnego człowieka. Żydzi walczyli ze sobą: mówiąc: „Jakże ten Człowiek może nam dać Swoje ciało do jedzenia?” Lecz nie tylko Żydzi, lecz również religijni ludzi w swoim religijnym samo zadowoleniu zmagają się ze sobą, jest więc również napisane: „Wielu więc uczniów Jego , usłyszawszy te słowa, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może?” Nawet uczniowie nie mogli sobie poradzić z tym czasami. Gdy spotkali się twarzą w twarz z implikacjami tego, nie chcieli już mieć z Nim nic do czynienia. Ciało uwielbia możliwości robienia samemu, układania planów, organizowania programów, pracy, zarządzania nią i utrzymywania tego w ruchu. Ciało w tym się ujawnia, że gdy przychodzisz i mówisz o tym tak ustalonym całym porządku rzeczy: „Drogą Boga jest droga całkowitej zależności i wiary, z całkowitą odpowiedzialnością za to Ducha Świętego, a ty masz trzymać swoje ręce z dala od tego i chcieć robić wyłącznie to, co Pan mówi ci i nic więcej” (co właśnie oznacza deklaracja: „Ja sam niczego nie mogę uczynić z Siebie”), to jest to zgorszeniem dla naturalnego człowieka, nawet w religijnych sprawach.

Stale się temu sprzeciwiamy, czyż nie? Taka jest różnice między tym, jak się razem spotykali w Antiochii i modlili się o pewne rzeczy i Pan dawał im świadectwo, że jest to Jego wolą, a spotkaniem komitetu, który ma przedyskutować jaką propozycję czy plan. Jeśli całości nie wykonuje naturalny człowiek, nie aranżuje jej, nie zarządza nią i nie prowadzi, to nie jest w stanie sobie wyobrazić, że w ogóle jakiegokolwiek postęp będzie miał miejsce. Dopóki nie pojawiasz się z swoimi planami i nie ogłosisz programów, nie zadeklarujesz tego, co robisz, nie przedstawisz statystyk naturalnie nastawiony chrześcijanin myśli, że nic się nie będzie działo. Mogą się dziać wspaniałe rzeczy bez jakiegokolwiek rodzaju działalności. Zacytujemy taką rzecz całkowicie jako ilustrację. Zastosowanie jej może być wprowadzone w różnych kierunkach, lecz tutaj celem jest tylko pomoc. Wszystko co Bóg osiągnął w Chrystusie opiera się na bazie Boskiego Życia za pośrednictwem wiary. Jest to inny sposób powiedzenia tego, że Chrystus musi być w duchowy sposób podstawą wszystkiego. Jest to zgorszeniem dla ciała, lecz satysfakcją dla Ducha.

T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 7

_________________________________________________________________

 19 kwietnia | 21 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *