Codzienne rozważania_21.04.2012

Pragniesz prawdy ukrytej na dnie duszy” (Ps. 51:6).

Historia naszego duchowego rozwoju znaczona jest coraz bardziej pogłębiającą się pracą Boga w nas. W dół, w dół, w dół. Idzie coraz głębiej, aż dotyka samego dna, aby to co prawdziwe w naszej najgłębszej głębi. Podcina wszystkie nasze wyznania, doktryny, przypuszczenia, roszczenia, iluzje i zwyczaje… Nie ma tutaj żadnego zwykłego formalizmu; nie ma w tym żadnych prostych żydowskich rytuałów; żadnego przestrzegania zewnętrznych obrzędów! Nie! Idzie to wprost do najgłębszych partii wnętrza, do wewnętrznych części. Bóg pracuje w tamtym kierunku. Bóg zawsze zajmuje się tymi najgłębszymi wewnętrznymi częściami. Czy rozpoznajesz to? Czy rozumiesz, co On robi w nas? Ach tak, On zaspokoi nas błogosławieństwami na pewnym poziomie, gdy przed Nim chodzimy, tak samo jak ów człowiek z Psalmu 1. On zaspokoi nas Swoim pełnym łaski zaopatrzeniem, gdy grzeszymy, przestępujemy prawo, upadamy i czynimy źle – On zaspokoi nas w tym miejscu łaską. Lecz Bóg zamierza ścigać tą rzecz aż do najbardziej wewnętrznych miejsc naszej istoty i tutaj zaznaczyć Swoją prace łaski i odkupienia.

Ten Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – charakteryzuje się tą jedną cechą – prawdą! Ten Bóg pragnie i Jego serce stoi za tym, aby mieć ludzi, którzy są uczestnikami tej Boskiej natury, więc pracuje jeszcze bardziej głęboko, aby to osiągnąć: to, co jest prawdą o NIm będzie prawdą o Jego dzieciach – tych zrodzonych z Niego – w tym sensie mają oni być prawdziwymi synami Bożymi.

  T. Austin-Sparks from: Truth In The Inward Parts

_________________________________________________________________

20 kwietnia | 22 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *