Codzienne rozważania_22.04.2012

Błogosławiony kto się Mną nie zgorszy” (Mt. 11:6).

Słowo Boże przyjmuje taką możliwość, że ktoś się Nim zgorszy. Nigdzie nie mówi, że taka możliwość nigdy nie powinna pojawić się, ani że się nigdy nie pojawi.  Pan nigdzie nie powiedział, że nigdy nie będziemy mieli okazji do tego, aby zostać przez Niego zgorszeni. Wskazał na to, że będzie MNÓSTWO okazji do takiego potykania się o Niego, do wpadania na Niego, do upadania przez Niego, lub, jeśli wolisz: rozbicia się z powodu Niego. Będzie mnóstwo okazji czy sposobności, żeby to robić. Nie  zapowiedział, że nigdy tak nie będzie. Lepiej będzie dla nas, jeśli uznamy to.

 Pan nie skarcił biednego Jana Chrzciciela, gdy siedział uwięziony i niebezpiecznie zbliżał się do zgorszenia Panem z powodu własnej sytuacji. Pan nie potraktował Jana twardo z powodu jego pytania. Mógł, gdyby był inny, powiedzieć:  „Janie, czyż nie wskazałeś na Mnie jako na Baranka Bożego? Czy nie ogłosiłeś Mnie jako tego Jednego, Mesjasza? Czy nie głosiłeś o Mnie do tłumów? Czyż nie zadeklarowałeś i nie potwierdziłeś w najsilniejszy możliwy sposób tego, w co wierzyłeś o Mnie? A teraz zadajesz mi takie fundamentalne pytanie? Janie, co się z tobą dzieje złego?” Nie, nic podobnego. Pan zna nasze ciała, wie, żeśmy prochem.  I Pan, powiadam wam, bierze taką możliwość zawsze pod uwagę, że w naszej słabości, zgorszymy się Nim.  Lecz w tej sprawie dodaj szczególne błogosławieństwo jeśli nie rozbijemy się na Skale Zgorszenia Jego sposobów działania z nami: „A błogosławiony ten, co się Mną nie zgorszy„.

 T. Austin-Sparks from: Blessedness of the Unoffended

 ____________________________________________________________________________

 21 kwietnia | 23  kwietnia


Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *