Codzienne rozważania_24.04.2012

Srebra i złota nie mam, lecz co mam, to ci daję: W imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, chodź!” (Dz. 3:6).

Członkowie nowego niebiańskiego Izraela to ludzie, którzy zostali uwolnienia od (szukania) korzyści własnych do korzyści Bożych, którzy zostali postawieni przez Jezusa na duchowych stopach i chodzą w tej mocy po drodze Pańskiej. Czy nie wydaje ci się, że bardzo ważne znaczenie ma to, że pierwszy cud po Dniu Pięćdziesiątnicy to podniesienie bezsilnego mężczyzny przy bramie świątyni w Jerozolimie? Nie są to zwykłe sympatyczne historyjki poskładane razem, aby książka była ciekawa. Bóg wie, co robi i gdy On czyni pierwszy cud w chrześcijańskiej erze podnosząc bezsilnego kalekę to mówi, że ludzie tego nowego Izraela są ludźmi, którzy zostali uwolnieni od tej bezsilności i postawieni w duchowym sensie na swoich nogach.

Dziś jest mnóstwo kalekich chrześcijan! Nie potrafią stanąć na swoich nogach ani inni nie mogą ich postawić. Spróbuj ich postawić! Może uda im się zrobić jeden krok czy dwa, po czym znów siadają na dół. Mnóstwo jest takich i możesz poświęcić całe swoje życie usiłując stawiać ich na nogi. Co takiego jest w nich, co pożera ich życie? Co powoduje, że są tak bezsilnymi kalekami, że nie mogą chodzić? Jest to skupianie się na sobie, staranie się o uznanie, nie zawsze właściwymi środkami. Nie błądźcie w tej sprawie: jest to ego w jakiejś formie. Jest to ego, które chce, aby go odnotowano; ego w formie pychy. Ten biedny człowiek został uratowany ponieważ znał swój bezsilny stan i uwierzył, że Jezus to zrobi. Uwierzył w Jezusa Chrystusa, co znaczy, że przestał wierzyć w siebie. Tak, to jest tajemnica – odwrócimy się od miernoty nas samych, przestaniemy skupiać się na sobie, mówiąc raz na zawsze: „Mam cię dość wstrętnego ego, teraz rzucam się w ramiona Jezusa Chrystusa. Robię ten wielki krok, decyduję się na poddanie uwięzieniu”.  Jezus nigdy nie zostawi takiego człowieka na dole.

  T. Austin-Sparks from:  The On-High Calling – Chapter 2

_________________________________________________________________

 23 kwietnia | 25 kwietnia


Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *