Codzienne rozważania_25.04.2012

Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy”  (Jn. 5:20).

Jedną z najważniejszych rzeczy dla dzieci Bożych jest pełne uznanie tego, poza wszelkimi innymi rzeczami, że Jego celem jest, abyśmy Go poznali. Jest to obejmujący wszystko końcowy cel całej Jego pracy z Nami. Jest to też nasza największa potrzeba…

Często pochłonięci jesteśmy służbą i pracą; myślimy, że wykonywanie tego dla Pana jest głównym celem życia. Skupiamy się na naszym życiu i służbie. Myślimy o wyposażeniu do niej przez studia i poznanie rzeczy. Zdobywanie dusz, nauczanie wierzących, przygotowywanie ludzi do pracy i mnóstwo innych zajęć stoi na pierwszym planie. Jako ostateczny cel jest postrzegane studium biblijne i poznanie Pisma oraz skuteczność prowadzania chrześcijańskiej służby i na to kładzie się głównie nacisk. To wszystko jest dobre i w porządku, ponieważ są to ważne sprawy, lecz w tle tego wszystkiego Pan bardziej jest zainteresowany naszym poznaniem Jego, niż czegokolwiek innego. Można mieć wspaniałe poznanie Pisma, obszerną i gruntowną zażyłość z doktryną; stać za kardynalnymi niezbitymi prawdami wiary, być niezmordowanym pracownikiem w chrześcijańskiej służbie, być bardzo poświęconym dziełu zbawienia ludzi, a jednak, mimo wszystko, mieć wewnątrz bardzo niewłaściwe i ograniczone osobiste poznanie Boga. Tak często Pan musi odebrać nam naszą pracę, abyśmy mogli odkryć Jego. Ostateczną wartość ma fakt, że znamy Pana w głęboki i potężny sposób, a nie informacja, którą przekazujemy, nie solidność naszej doktryny, nie ilość pracy, którą wykonujemy, nie miara prawdy, które posiadamy.

 T. Austin-Sparks from: On Knowing The Lord

_________________________________________________________________

 24 kwietnia | 26 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *