Codzienne rozeważania_20.05.2012

Jesteś mi zgorszeniem, ponieważ nie myślisz o tym, co Boże, lecz o ty, co ludzkie”    (Matt. 16:23 ).

Myślę, że jest tutaj mowa o tym, że tam, gdzie chodzi o wolę Boga, należy zajmować taką pozycję, które  obejmuje wiele rzeczy i jest ponad nimi.

Doszliśmy bardzo zdecydowanie i pozytywnie do tej pozycji i wtedy zdajemy sobie sprawę z tego, że od czasu do czasu przeciwnik będzie starał się w taki czy inny sposób, wszelkimi możliwymi środkami zmienić nasz umysł, osłabić nas na tym kursie i sugerować, abyśmy jeszcze raz przemyśleli to w świetle różnych spraw i interesów. Powinniśmy wychodzić naprzeciw tego, co uraża, powoduje potknięcia i utrudnienia, i być wobec tego bardzo bezwzględni.  To, w jaki Pan zajął się Piotrem jest, w pewnym sensie, niemiłosierne. Tak naprawdę nie było w Jego postawie wobec tego żadnej słabości. Rozeznając prawdziwą naturę tej sprawy, Pan zobaczył wyraźnie to, że gdyby się poddał tej sugestii to nie poszedłby ani do Jerozolimy, ani na Krzyż.

Kwestią jest to, czy zdecydowaliśmy, że taka a taka jest Boża wola, a następnie czy to, co się pojawia, oznacza na dłuższą metę, że nigdy tam nie dotrzemy, nigdy nie wykonamy tej woli? Jeśli tak to należy rozprawić się z tym bezwzględnie, usunąć z drogi i odrzucić za siebie. Krzyż przychodzi do nas w wielu powiązaniach i na różnych warunkach.  Wtedy, jeśli rzeczywiście chcemy dojść do miejsca duchowej mocy, jak chciał Piotr, należy zdecydowanie odrzucać i odpierać wszelkie przechodzenie na grunt przeciwnika. Wróg musi zostać ograbiony z tego, co nas niszczy i daje mu siłę do niszczenia nas, i musimy być bardzo bezwzględni wobec wszystkiego, cokolwiek chce dać mu wyższość i unicestwić plany Boga, tam gdzie chodzi o nas. Ta bitwa nieba i piekła, Boga i Szatana, toczy się  w naszych duszach, lecz jest też ta pociecha dla nas, że mamy Arcykapłana żyjącego na zawsze, który się wstawia za nami. Naszym wspaniałym środkiem wielki jest nieustanne wstawiennictwo Pana Jezusa za nas..

T. Austin-Sparks from: The Battleground of the Soul

_________________________________________________________________

19 maja | 21 maja

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *