Codzienne rozważania_21.05.2012

Z determinacją dążę do celu, którym jest, aby poznał Go” (Flp. 3:10 AMP).

W tym, co napisał apostoł, niewiele jest tego, jak bardzo był oddany Panu Jezusowi. Cały kontekst jest jednym gorącym wylaniem swego serca Temu, o którym powiedział, że „przystąpił” do niego, a on sam skupia wszystko w połówce zdania: „Abym mógł poznać Go„. Jeśli chodzi o to stwierdzenie, wrażenie robi, gdy zna się okoliczności, w których to napisał. Oto mąż, który miał  większe niż ktokolwiek inny w tamtym czasie objawienie i poznanie Jezusa Chrystusa. To poznanie zaczęło się, gdy powiedział: „Upodobało się Bogu objawić Swego Syna we mnie„. Ten początek zniszczył go i musiał iść na pustynię, gdzie usiłował pojąć wszystkie konsekwencje tego faktu. Później, „został porwany do trzeciego nieba, gdzie usłyszał niewypowiedziane słowa, których nie godzi się powtarzać„. Między tymi dwoma wydarzeniami i wokół nich mamy dowody stale rosnącej wiedzy o Chrystusie. A tutaj,  prawie pod koniec życia, przede wszystkim z pasją woła: „Abym mógł poznać Go„.

Możemy co najmniej powiedzieć, że ten Chrystus, który jest na widoku, był rzeczywiście bardzo wielkim Chrystusem, który przerasta nawet największe możliwości ludzkiego pojmowania. Jest to w ogromnym kontraście wobec tak straszliwie ograniczonego Chrystusa, jak go zrozumiemy i pojmujemy! O ileż w Chrystusie jest więcej niż wszystko, co do tej pory widzieliśmy!

T. Austin-Sparks from: An Apostle’s Supreme Ambition

_________________________________________________________________

20 maja | 22 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *