Codzienne rozważania_02.05.2012

Oby wasz duch, dusza i ciało zostały zachowane bez nagany” (1Tes. 5:23).

Widzisz, że Bóg nigdy nie odbiera nam naszej woli ani zdolności myślenia, ani serca. Niektórzy ludzie oczekują, że Bóg przyjdzie i dokona za nich wszystkich wyborów i spełni wszystkie ich pragnienia i zdecyduje za nich, tymczasem oni po prostu mają być tacy biedni,  więc Bóg podniesie i do wnętrza włoży to wszystko, czego On pragnie i chce. Bóg nigdy tak nie robi. On rozwija ludzkość. Gdybyśmy byli duchami to nie wiem, jak moglibyśmy działać, może spontanicznie. Lecz nie jesteśmy nimi. Bóg stworzył pewnego rodzaju istoty z racjonalnym umysłem. Trzyczęściowa budowa, duch, dusza i ciało, ciągle tutaj znajduje się , a jednak teraz już nie w Adamie, lecz w Chrystusie. Bóg rozwija umysł Chrystusa; to jak On myśli, jak sądzi, jak rozumie i gdy już widzimy umysł Chrystusa, widzimy jak bardzo różni się od naszego naturalnego umysłu. Ten nasz naturalny umysł jest całkowicie nieodpowiedni i musimy się go wyrzec. Jest to duchowe zrozumienie i umysł Ducha.

To samo dotyczy naszych uczyć i pragnień: te mogą nas zwieść, lecz jest nowy sprzęt w Chrystusie dla naszych serc, który wymaga tego, abyśmy zawsze stali przed Panem w tym, co pochodzi od Niego. Bierna postawa może doprowadzić do ruiny.

To wszystko, czego nam potrzeba do przemiany naszego życia, umysłu, serca woli, ducha, duszy i ciała na podobieństwo Chrystusa, znajduje się w zmartwychwstałym życiu Chrystusa i wymaga aktywnego korzystania z tego Życia, wymaga życia w mocy zmartwychwstałego Życia.

T. Austin-Sparks from: The Risen Lord and the Things Which Cannot be Shaken – Chapter 3

 _________________________________________________________________

01 maja | 03 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *