Codzienne rozważania_01.05.2012

Modlę się, aby oczy waszego zrozumienia zostały oświecone, abyście wiedzieli. . .” (Ef. 1:18).

Niezwykle trudno jest wytłumaczyć komuś kto nie przeżył tego oświecenie Ducha Świętego dotyczące kościoła. Lecz ci, którzy widzieli to, nie potrzebują wyjaśnienia. We wszystkich sprawach stanowi to tak wielką różnicę . Możesz głosić z Listów do Efezjan, Kolosan, Rzymian; głosić o kościele jako Ciele Chrystusa; możesz przeczytać to wszystko w książkach i ciągle mieć prawdziwego przekazu. Wtedy, pewnego dnia zobaczyłem, że kościół nie jest czymś denominacyjnym czy narodowym; uwierzyłem w jedność wszystkich wierzących. Tak, możesz to wszystko mówić, a jednak jest coś więcej i to coś przychodzi wyłącznie przez objawienie. Możesz mieć to jedno i zaprowadzi cię to tylko do tego miejsca, lecz otrzymaj coś więcej i to zabierze cię o wiele dalej. Wprowadzi cię w prawdziwy konflikt i narazi na koszty, lecz już jesteś na zewnątrz w całkowicie innym wymiarze. Jest to niezbędne dla Bożego celu.

Jedną rzeczą jest mówić o tych rzeczach, wskazywać na nie i podkreślać ich znaczenie; mówisz: „Jak się to otrzymuje? Widzimy, co masz na myśli i jest to całkiem jasne, lecz my tego nie mamy!” Rzeczywiście, jeśli należysz do tych, których serce nie jest podzielone, jeśli twoje serce całkowicie jest nastawione na Pana i rozumiesz te rzeczy na tyle na ile możesz i masz sprecyzowane stosunki z Panem w tej sprawie: (może nie stać się w ciągu dnia, może odbywać się wolno, systematycznie, po cichu) będziesz przenoszony do nowej rzeczywistości zrozumienia. Odkrywasz wtedy, że twój punkt widzenia zmienia się; twoje standardy wartości zmieniają się; twój wgląd zmienia się. Może to zająć miesiące, lecz w końcu powiesz: „Zostałem zmieniony! Coś zaszło we mnie. Nie mogę już dłużej akceptować tego, co zwykle dotąd przyjmowałem!” Może to tak wyglądać, może być jak błysk flesza. Nie ma wielkiego znaczenia w jaki sposób się to stanie, faktem jest waga duchowego oświecenia. Apostoł twierdził, że ci, do których pisał, mogą to mieć. Módlmy się, abyśmy mogli otrzymać i aby wszyscy ludzie Pańscy modli dojść do tego.

  T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 2

_________________________________________________________________

20 kwietnia | … kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *