Codzienne rozważania_09.05.2012

Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca” (Hbr. 4:12).

Cały ten list przesiąknięty jest jedną myślą Bożą o duchowej pełni i żadna religia, nawet chrześcijaństwo, mieszając i gmatwając duszę i ducha, czucie i duchowość (jak to robił chrześcijański judaizm i jak robi zorganizowane chrześcijaństwo) jest skazane na los judaizmu. Jeśli w budowaniu chrześcijaństwa będziemy czerpać z zasobów ludzkiej duszy, zamiast uznać to, że „wszystko pochodzi z Boga” – że wszystko musi najpierw przyjść od Niego i najpierw musi dojść do kontaktu z człowiekiem w jego duchu, który, będąc odnowionym (stworzonym na nowo) staje się naczyniem i nosicielem wszystkich boskich rzeczy na zawsze – to bez względu na to jak wielka będzie nasza budowa, zawali się to, gdy tylko przyjdzie wielkie „wstrząsanie”.  Obecnie chrześcijaństwo jest zbudowane w ogromnej mierze na tym, co cechowało judaizm, to jest: zewnętrznym porządku, formach, szatach, tytułach, budynkach i sztywno postawionych granicach rozumienia prawdy. Z punktu widzenia niebios jest to tak bezsensowna, dziecięca zabawa, choć ta poważnie traktowana przez swoje dzieci.

Należy zwrócić uwagę na to, że ten list był adresowany do ludzi, którzy przez długi okres czasu jako naród utrzymywali pozycję ludzi wybranych z tego świata przez Boga dla Siebie. List stara się wyjaśnić ich naturę i historię w świetle Chrystusa i prawdziwego duchowego chrześcijaństwa. Pokazuje to, że nawet tacy ludzie mogą sprowadzić swoje oddzielenie do czegoś ziemskiego, związanego z ziemią, i że robiąc to „polegli” i na pewno nawet jako chrześcijanie polegną ponownie, jeśli powtórzą w chrześcijaństwie to, co zrobili ich ojcowie w judaizmie. W zbawieniu od grzechów i sądu jest coś znacznie więcej niż zinterpretowana typologia i przyjęta interpretacja, a jest to zupełnie niezbędne i niezastąpione niebiańskie pokrewieństwo oraz życie ludzi Pańskich jako tych, którzy są wewnętrznie oderwani od naturalnego życia, nawet w religijnym sensie.

 T. Austin-Sparks from: “God Hath Spoken” – Chapter 1

_________________________________________________________________

08 maja | 10 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *