Codzienne rozważania_10.05.2012

Jesteście w Nim dopełnieni i doszliście do pełni życia” (Kol. 2:10 AMP-tłum.rozszerzone).

Krzyż jest pełną i ostateczna zasadą, choć ma wiele aspektów. Jest pełną i ostateczną zasadą. Zobaczymy, że Krzyż w swej pełni i ostateczności był właśnie tam na samym początku Biblii. Jako zasada, był wtedy absolutny. Tylko na tyle na ile ty i ja przynosimy o tej porze dnia nasze życie z powrotem dopełni Bożej w Krzyżu na tyle będziemy mogli znać ten postępujący rozwój i wzrost Życia – na tyle i ani trochę więcej.

Krzyż jest wielką przepaścią. Dzieli ludzi na trzy kategorie. Po pierwsze: dokonuje szerokiego podziału na tych, którzy nigdy nie wejdą do Życia i na tych, którzy wchodzą. To czy mężczyzna bądź kobieta wejdzie do Życia zależy całkowicie od przyjęcia Krzyża. Lecz on dzieli jeszcze dalej. Dzieli na tych, którzy wchodzą do Życia i na tych, którzy wchodzą właśnie do pełni Życia i ma tutaj miejsce całkiem realny podział. Bez względu na to czy lubisz teorię, czy nie, jest to fakt. Jest spora ilość chrześcijan, którzy są na drodze Życia, to jest, weszli na drogę Życia, lecz nie zmierzają wprost do pełni Życia. Tak naprawdę o tym właśnie jest Nowy Testament – sprowadzać do pełni Życia tych chrześcijan, którzy weszli do Życia. Krzyż dzieli ich, ponieważ o ile wchodzimy na drogę Życia przez Krzyż, do pełni Życia również wchodzimy przez Krzyż, a to jest coś innego – pełniejsze, głębsze zastosowanie Krzyża. Tak więc, Krzyż dzieli ludzi na trzy kategorie: tych, którzy nie mają Życia, tych, którzy mają Życie i tych, którzy mają Życie i zmierzają do pełni Życia.

T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 2

_________________________________________________________________

09 maja | 11 maja

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *