Codzienne rozważania_12.05.2012

Musicie nauczyć się znosić wszystko, abyście stali się doskonale dojrzali, nie mający żadnych braków” (Jk. 1:4 CEV).

W stosunku do Bożego działania wobec nas możemy przyjąć dwie postawy: możemy stać się zgorzkniali, kwaśni, stwardnieć, lub możemy uzyskać rozszerzenie i rozwój przez ćwiczenie, nasze możliwości mogą zostać powiększone i możemy zostać doprowadzeni do obszernego miejsca, z którego będziemy w stanie być Jego inteligentnym narzędziem do rządzenia w nadchodzącym wieku pod Jego zwierzchnictwem. Nie zawsze jesteśmy w stanie zgłębić to, co się nam w życiu przytrafia, lecz wyjaśnienie, którego możemy udzielić jest takie, że cokolwiek może stanowić wtórną przyczynę, Pan jest Suwerenny i On uważa, że warto dopuścić coś, co świat może nazwać rzeczą straszną na ów czas i przez co mogłoby się wydawać, że Jego Imię i sprawy ucierpią, lecz dzięki temu On doprowadza swoich ludzi do miejsca dojrzałości i w ten sposób poznają Pana dla siebie. Przez te straszliwe rzeczy odkrywamy, że Pan stwarza coś, co jest o wiele bardziej wartościowego z Siebie w życiu Swoich dzieci. Jest to Jego usprawiedliwienie, Jego oczyszczenie; gdyby mógł to zrobić w jakikolwiek inny sposób, zrobiłby inaczej.

Na dłuższa metę On uzyskuje duchową dojrzałość wśród Swoich ludzi – oni znają Go. Pan chciałby nas doprowadzić do miejsca, w którym znamy Pana, a nasze zmysły są wyćwiczone do poznania. Pan da nam łaskę przyjęcia wszystkich dzieł Jego w nas w świetle Jego wielkiego celu.

T. Austin-Sparks from: Maturity – The Lord’s Desire For His People

_________________________________________________________________

11 maja | 13 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *