Codzienne rozważania_11.05.2012

Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych (Mt. 11:29 NIV).

Wielką sprawą chrześcijaństwa jest uczyć się Chrystusa. Nie jest to tylko przedmiot studiów. Chcę cię zapytać: Jakie jest twoje największe życiowe pragnienie? Ciekaw jestem czy jest takie samo jako moje! Największym pragnieniem mego serca – im dłużej żyję tym bardziej wzrasta – jest pojąć Pana Jezusa. Tak wielu rzeczy nie rozumiem jeśli chodzi o Niego. Zawsze staję wobec problemów dotyczących Go i nie są to intelektualne problemy, lecz duchowe: problemy serca. Dlaczego Pan Jezus powiedział i zrobił pewne rzeczy? Dlaczego pracuje ze mną w taki sposób, jak to robi? Zawsze jest zbyt głęboki dla mnie a ja chcę Go zrozumieć. Najważniejszą rzeczą w życiu jest zrozumieć Pana Jezusa. Tak, jesteśmy tutaj po to, aby On mógł dać nam nieco lepsze zrozumienie Siebie Samego. Materiał Słowa nie będzie nowy, będzie nim to samo stare i dobrze znane Pismo. Być może wydaje ci się, że znamy Ewangelię Jana bardzo dobrze. Tak, może ty, bo ja nie. Odkrywam, że ta Ewangelia zawiera głębsze prawdy i wartości niż wszystko, co wiem na ten temat. . .

Najważniejszym zadaniem uczniów jest poznać Go i robić to, co On nakazał Swoim uczniom robić: „Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się o mnie„. Jezus przyszedł, aby przynieść niebiańskie poznanie Jego osoby i w Jego Osobie dochodzimy do tego niebiańskiego poznania. Tu nie chodzi tylko o to, co On mówi, tu chodzi o to, że to, co On mówi, tym Jest. Prawdziwy nauczyciel to nie ten, który mówi dużo rzeczy, lecz ten, który, gdy mówi, daje coś z samego siebie.

T. Austin-Sparks from: Discipleship In The School Of Christ – Chapter 1 

_________________________________________________________________

10 maja | 12  maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *