Codzienne rozważania_17.05.2012

Człowiek duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi” (1Kor. 2:15).

Nieustanie musimy pytać; „Czy Chrystus jest wszystkim w tej sprawie, czy też chcę po swojemu? Czy pozwalam na to, aby moje uczucia, pragnienia i chęci dominowały, czy też Chrystus jest wszystkim? Czy Chrystus jest tutaj we wszystkim tak dalece, że jest wewnątrz mojej siły, w energii Ducha Świętego, że tak jest?” To powinno być zredukowane do każdego szczegółu codziennego życia. Musimy wyrwać się z tego, że jesteśmy zmartwieni, znudzeni, sprowokowani, poirytowani i walczyć w tej bitwie mówiąc: „Panie, ty musisz być wszystkim w tej sprawie; nie ma to znaczenia jak bardzo moje interesy są zagrożone”. Od tych dni naszej codzienności i doświadczenia trzeba sięgać po większe i obszerniejsze sprawy, aż do miejsca, gdzie będziemy odpowiedzialnymi sługami Pańskimi; Słowo i Duch muszą rządzić, a Słowo i Duch mają jeden cel: Chrystus – wszystko we wszystkim.

Uznając to, rozumiemy, że jeszcze ta dalsza rzecz jest konieczna, abyśmy byli prawdziwie duchowymi osobami. Często trudno jest zdefiniować, co to znaczy duchowość czy duchowi ludzie. Jest to jedna z tych rzeczy, które są bardziej przeżywane niż wyjaśniane.  Niemniej, na chwilkę, można to całkiem prosto wyłożyć, całkiem pewnie i zdecydowanie w taki sposób, że duchowi ludzie to ci, którzy są rządzeni przez Słowo i Ducha Świętego, aż do tego stopnia, że: we wszystkim na zewnątrz i wewnątrz Chrystus jest Wszystkim i jest we wszystkim. To jest prawdziwa duchowość.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 3 

_________________________________________________________________

16 maja | 18 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *