Codzienne rozważania_18.05.2012

Lecz teraz, Panie, Ty jesteś naszym Ojcem, my jesteśmy gliną, a Ty naszym Stwórcą i wszyscyśmy dziełem twoich rąk!” (Iz. 64:8 ).

Jesteśmy w rękach Pana, a będąc w Jego rękach jesteśmy w rękach Garncarze, który wie, co chce… przede wszystkim, najpierw naczynie jest w garncarzu, a potem, ewentualnie,  garncarz jest w naczyniu. O co nam chodzi, gdy tak mówimy? O to, że zanim garncarz cokolwiek zacznie, naczynie jest w jego umyśle, w jego sercu bardzo wyraźne. Taki schemat to nie jest coś obiektywnego, naczynie jest już skończone w nim i wtedy zasiada do pracy nad nim i gdy skończy,  jest w naczyniu, które wykonał. To, co było w Nim wyszło w tym. Mówimy o pracy ludzi:  „Widzę, kto to zrobił, jest takie samo jak on”. „Właśnie takie rzeczy robi taki-a-taki”. Tak, On jest w Swojej pracy, On jest w naczyniu, które tworzy i właśnie to On robi. Czasami ta glina musi być wyciśnięta do bezkształtnej masy, złamana.  Nie widać w niej wszystkiego, co Pan zamierzył; są jakieś defekty i braki, więc miażdży to do bezkształtu. Masa bez kształtu. Lecz dzieje się tak po to, aby od nowa rozpocząć pracę i uzyskać coś bardziej doskonałego niż było wcześniej, w czym jest On Sam.

Oby Pan udzielił nam łaski, abyśmy mogli znieść każdą próbę, jaka może się pojawić, wraz z każdą metaforą, wiatrem, płomieniem, nadzwyczajnym gorącem czy ciśnieniem, które pochodzą z Jego rąk, co wszystko ma na celu doprowadzić nas do miejsca, w którym będziemy nie do poruszenia, gdzie Jego moc manifestuje się, zwyciężając wszelką moc przeciwnika.

 T. Austin-Sparks from: Rooted and Grounded

 _________________________________________________________________

17 maja | 19 maja

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *