Codzienne rozważania_26.05.2012

Będą moją własnością – mówi Pan Zastępów – w dniu, którym publicznie uznam ich i ogłoszę ich Moimi klejnotami” (Mal.3:17 AMP)

Będą moją własnością – mówi Pan Zastępów – w dniu, Ja przygotowuję, i oszczędzę ich, jak ktoś oszczędza swojego syna, który mu służy„(BW).

Jeśli oddaliśmy Bogu siebie samych całkowicie i rzeczywiście o to nam chodziło, że chcemy pełni Jego woli, a nie chcemy własnej, i dzięki Jego łasce pójdziemy tą drogą, którą On prowadzi i pokazuje, bez względu na koszty, jeśli więc zrobiliśmy to i nagle powstają sytuacje, które wyglądają na straszliwie skomplikowane i wydaje się, że zaprzeczają wierności Bożej to do jakich wniosków mam dojść? Co zamierzamy z tego wywnioskować? Możliwe są dwa wnioski: Boga nie obchodzi nic całe nasze oddanie i poświęcenie, i zwyczajnie pozwala nam popaść w całe to zamieszanie, bądź to wszystko jest w zasięgu Jego oczu. Są to skrajności. Albo wierzymy Bogu, albo Mu nie wierzymy. Masz to wszystko tutaj, w Słowie Bożym, a to wszystko sprowadza się do tego, że ludzie, o których mowa w Boskiej uprzedniej wiedzy, którzy są objęci Bożym suwerennym działaniem, spotykają się z takimi sytuacjami, lecz koniec tej suwerenności okazuje się mówić o czymś tak niezwykle drogocennym dla Pana jak: „I będą Moi, mówi Pan zastępów, nawet Moją własnością, w dniu, który Ja uczynię” (Mal. 3:17).

Bóg ma do wykonania coś znacznie większego niż to, co powszechne, i potrzebuje do tego ludzi, lecz takich, którzy mają niezwykłe doświadczenia, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Nie będzie to więc zwykły, normalny kurs, gdzie wszystko idzie zdecydowanie i z przekonaniem. Dla tych ludzi tak nie będzie; ci będą przechodzić drogi, które będą torturą, będą skrajnie trudne lecz wykonywana jest jakaś suwerenna praca. Taka jest moja analiza i podsumowanie sytuacji, które widzę w Słowie i mogę powiedzieć ci tylko tyle, że nie jest niczym obcym i dziwnym dla specjalnych Bożych celów takie doświadczenia, jak te. Czy to będzie resztka Izraela, czy to będzie oddziaływanie Boga w tym, chrześcijańskim, okresie rozdzielania łaski, w Księdze Objawienia, w listach do kościołów, które znajdują się na tym gruncie, wszystko jest właśnie tak. Wydaje się, że nie ma niczego normalnego z takimi ludźmi, ponieważ Bóg nie zamierza robić niczego normalnego, w tym sensie, w jakim rozumiemy „normalność”. Jest to coś więcej, coś nadzwyczajnego, tak więc i nasze doświadczenia są nadzwyczajne.

T. Austin-Sparks from: Attaining to God’s Full Thought

_________________________________________________________________

25 maja | 27 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *