Codzienne rozważania_27.05.2012

A oni zwyciężali go przez krew Baranka” (Obj. 12:11).

Jest dziś tak wielu ludzi Bożych, nad którymi panuje Szatan. Panuje przez oskarżenia, doprowadzanie ich do poczucia potępienia i osądzenia, okradając ich z pokoju, ich pewności, odpocznienia i nadziei. Ci ludzie wiecznie mówią o swoich wadach, swej grzeszności, wiecznie kręcą się wokół siebie, wokół tego czym są, a czym nie chcieliby być, wszystkim czym nie są, a chcieliby być. Uwolnieniem od Szatana dla nich jest nowe zrozumienie absolutnej satysfakcji Ojca w Jego Synu na ich rzecz, ich ratunek w tym, że odkryją, iż stoją przed Ojcem przy pełnej Jego akceptacji. Tak, taki jest sposób uwolnienia, sposób wypędzenia tego Przeciwnika. Jest to sposób na pokonanie go jako Oskarżyciela. Tak, podstawą jest tutaj to, że Krew zupełnie wystarcza do tego wielowymiarowego, pełnego i całkowitego zwycięstwa. „A oni zwyciężali go przez krew Baranka” a pierwszym i nadrzędnym czynnikiem cechy tej Krwi we wszystkich wymiarach jest niesplamiona bezgrzeszność, natura Pana Jezusa. Nigdy nie było nikogo takiego.

Och, tak bardzo cieszę się, że był Bóg, który przyszedł w Chrystusie; BÓG, który przyszedł w Chrystusie. Czy możesz oskarżyć Boga o grzech? Czy obwinić Boga o grzech, złożyć grzech na Boże konto? To był Bóg w Chrystusie , absolutnie i całkowicie święty, w którym nie było grzechu, który przyszedł we wcieleniu; dzięki naturze tej Boskiej cnoty władza Szatana jest pokonana – leży na ziemi. Błogosławiony Bóg! Przyjęliśmy przez wiarę cnotę drogocennej Krwi; to jest doskonałość Pana Jezusa, która może zostać nam zaliczona. To jest łaska – cud Ewangelii. Gdybyśmy mieli zacząć analizować i oceniać siebie, to byłaby straszliwa sprawa, okropna i nigdy nie miało by to końca. Pomyślcie o tym, umiłowani, przy tym wszystkim co o sobie wiemy, wszystkim, co Bóg wie o nas: „Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać? Ja, Pan, zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki…” Pomimo że to wszystko może być faktem, teraz mogę stać w obecności Bożej jako bezgrzesznie doskonały, choć nie w sobie, lecz w Chrystusie, jako ktoś komu Bóg zaliczył absolutnie bezgrzeszną doskonałość.

T. Austin-Sparks from: „Because of the Blood of the Lamb” 

_________________________________________________________________

26 maja | 28 maja

 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *