Codzienne rozważania_29.05.2012

 

Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo wierny jest Te, który dał obietnicę” (Hbr. 10:23).

To wiara zadecyduje o tym, która z dwóch życiowych postaw będzie nas charakteryzować. To jest poważna sprawa. Albo będzie tak, że będziemy żyć w straszliwym paraliżu, jako całkowicie sparaliżowani przez zamieszanie, zdumienie, niezdolność do zrozumienia, niemożność rozwikłania, rozdzielenia spraw, do rozumienia prosto i wyraźnie, poznania, o co chodzi w wydarzeniach. To oznacza całkowity paraliż, że będziemy po prostu stać z rękoma na biodrach, bezradni i bez nadziei. Taki jest skutek braku pozytywnej wiary. Jedynym sposobem Życia i uwolnienia spod takiego paraliżu jest rozmyślna wiara w Boga, która zmusza nas do przyjęcia takiej postawy, że idziemy z Bogiem, rozumiejąc czy nie, wyjaśniając czy nie, mając światło czy bez; idziemy właśnie z Bogiem na podstawie tego, co Bóg dla nas zrobił, co nam urzeczywistnił, czym jest dla nas Sam Bóg ze względu na to jaki wywarł na nas wpływ. Idziemy dalej!

Kochani, doszliśmy tutaj i być może dojdziemy jeszcze nie jeden raz w naszym życiu znajdziemy się tu; powinniśmy dojść do takiego miejsca, gdzie będziemy zdawać sobie sprawę z tego, że idziemy wprost w ciemność, rozpacz i paraliż, aby została wykorzeniona całkowicie wszelka skuteczność, owocność czy wartość czegokolwiek, dopóki nie pchniemy siebie i nie powiemy do siebie: „To wszystko jest nie do wyjaśnienia, jest przerażającym zamieszaniem, gąszczem punktu widzenia czy ludzkiego punktu widzenia; lecz Bóg jest i Bóg jest wierny. To właśnie mówi Sam o Sobie”. Wtedy, bez kwestionowania Boga, idziemy dalej wierząc Bogu. Mamy wierzyć Bogu nawet aż do miejsca, składania na Niego odpowiedzialności za upadki, za błędy, na tyle na ile rzeczywiście i szczerze złożyliśmy nasze życie do Jego dyspozycji i  staliśmy się całkowicie Bożą własnością i jesteśmy wolni od wszelkich osobistych korzyści i światowych interesów, żyjemy wyłącznie dla Boga. Musimy złożyć na konto Boga to, co mogło być błędem czy niepowodzeniem (nie jednym), zaufać Mu w tym i iść dalej.


T. Austin-Sparks from: „By Faith…”

_________________________________________________________________

28 maja | 30 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *