Codzienne rozważania_28.05.2012

Nie wasza to rzecz znać czasie i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił”  (Dz. 1:7).

Chętnie myślimy, że gdyby te czy inne okoliczności i warunki w naszym życiu zmieniły się a my zajmowalibyśmy inną pozycję niż teraz, to coś by się wydarzyło i cel Boży zaczął by się wypełniać. Pan powiedziałby: „Nie, to wcale nie okoliczności czy warunki,  to ty”. Niektórym wydaje się, że jest to sprawa ukończenia szkoły, ordynacji i urzędu, że gdy dostaną się na oficjalne stanowisko, zyskają uznanie wtedy zaczną wypełniać cel swojego życia. Tak wiec, czekają aż zostaną mianowani czy wyznaczeni do pracy. Pan mówi: „Nie, tu nie chodzi o urząd, nie o mianowanie ani umieszczenie; tu chodzi o ciebie, ty jesteś kluczem”.

Równocześnie, wielu patrzy na organizację, społeczność,  misję, kościół, z którymi są powiązani, oczekując nowego dnia dla siebie, aby zacząć, a gdy ta instytucja, cokolwiek to będzie, rusza do działania, wtedy zaczyna się ich życiowa praca. A Pan mówi: „Tu nie chodzi o kościół, misję, organizację, społeczność czy instytucję, tu chodzi o ciebie”.  Ci ludzie z pierwszego rozdziału Księgi Dziejów Apostolskich oczekiwali na to, że stanie się coś poza nimi samymi. Nazwali to odbudowaniem królestwa, wydarzeniem, który obejmie kraj, a być może o zasięgu międzynarodowym, które zaszło by niejako poza nimi,  a w którym znalazłoby się miejsca dla nich i gdzieś tam zostaliby prawdopodobnie, wyznaczeni, przydzieleni czy mianowani. A Pan zwyczajnie rozwiał te wszystkie pomysły mówiąc; 'Nie, tu nie o to chodzi, lecz o was”. Tak się to okazuje, tak działa. My osobiście możemy być kluczem do wszystkiego w celu Bożym.

T. Austin-Sparks from: „But Ye…” 

______________________________________________________________________

27 maja | 29 maja


Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *