Codzienne rozważania_05.06.2012

Gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeniu są w imieniu Moim, tam jestem pośród nich” (Mt. 18:20)

Musi być dla nas całkowicie jasne, czym szczególnie jest zainteresowany Bóg w tym czasie historii świata, a zatem do czego my, którzy jesteśmy dziećmi Pańskimi, jesteśmy powołani. To, co Bóg czyni w tym szczególnym okresie udzielania łaski to formowanie duchowego i niebiańskiego Izraela. W ten sposób Pan powtarza prawa starego Izraela w duchowy sposób. Podąża drogą postępowania ze starym Izraelem, lecz teraz w oparciu o niebiańskie a nie ziemskie podstawy, ponieważ o ile Jego metody mogą się zmieniać, o tyle zasady są niezmienne. Bóg zostawił ziemską podstawę Starego Testamentu i przeszedł do niebiańskiej podstawy Nowego. Przeszedł od tego, co chwilowe, do tego co duchowe, a to co duchowe jest znacznie większe od tymczasowego…

To zaś prowadzi nas do cudownego objawienia, które mamy w Nowym Testamencie – objawienia Chrystusa i wszystkich Jego członków, uczynionych jedną Świątynią dla Boga. Chrystus jest naszą świątynią i w Nim znajdujemy wszystko, co kiedykolwiek było zamierzone, aby w świątyni było. Ach, jakże ludzie odeszli daleko od tego! Chodzimy do licznych miejsc, które nazywamy „kościołami” i to słowo stosuje się do budynków. Gdy ludzie modlą się w tych miejscach, zazwyczaj mówią coś takiego: „Przyszliśmy do Twojego domu dziś. Jesteśmy w domu Bożym” i rzeczywiście mówią o budynku. Lecz my nie potrzebujemy budynku, aby dać Bogu świątynię! „Gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w imię moje, tam ja jestem pośród nich (Mt. 18:20). Ludzie zgromadzeni w Jezusie Chrystusie są Świątynią Boga. Nie jest to jakiś specjalny budynek, lecz ludzie, którzy są w Chrystusie Jezusie. Właśnie to Bóg czyni w obecnym czasie udzielania łaski. .

T. Austin-Sparks from: The On-High Calling – Chapter 1

_________________________________________________________________

4 czerwca | 6 czerwca

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *