Codzienne rozważania_06.06.2012

A komu to przysiągł, że nie wejdą do odpocznienia jego, jeśli nie tym, którzy byli nieposłuszni?” (Hbr. 3:18).

Nie mamy prawa iść do niezbawionych i zobowiązywać ich do przyjścia do Jezusa i znalezienia w Nim odpocznienia, dopóki my sami nie znamy tego odpocznienia. Nasze świadectwo i nasza służba są zagrożone, osłabione, ograniczone i zdyskredytowane jeśli sami nie jesteśmy w stanie odpocznienia; a to jest celem działalności przeciwnika w tej dziedzinie – zdyskredytować nas, zabierając nam nasze prawo pierworództwa, którym jest nasza jedność z Tym, który nigdy nie jest zaniepokojony, nigdy zatroskany, nigdy nie wątpi w żadnej sprawie, z Tym Który rządzi. Widzisz, odpocznienie jest praktycznym skutkiem naszej wiary w to, że On jest Panem, a niepokój Jego ludzi uderza  w samo Panowanie Boże…

Nie sądź, że konieczne są takie a takie rzeczy, które liczą się dla naszego stanu. Mogą to być jakieś składniki dodatkowe, mogą testować nas bardzo i być bardzo ciężkie do zniesienia dla nas. Fizyczne sprawy, tak, naciskają, skrajnie utrudniają sytuacje i wprowadzają zmiany. Okoliczności, w których musimy żyć, wywołują mnóstwo zmian, doprowadzają do skrajnych trudności. Jeśli mówimy: „Gdyby tylko Pan zechciał zająć się tą sprawą czy tymi okolicznościami, bądź czymś tam jeszcze innym! Wszystko z tego powodu, to właśnie dlatego tak się dzieje, jest przyczyną wszystkiego”. Taki jest nasz sposób myślenia, lecz nie takie są myśli Pana. Sprawa dotyczy czegoś znacznie głębszego i jest to po prostu sprawa wierzenia Bogu; śmiałej wiary, przekonania w Bogu. Pan próbuje wydostać nas z naszego zmiennego i rozmaitego duszewnego życia, gdzie jesteśmy na łasce naszych uczuć, myśli, wniosków i wszelkiego tego rodzaju rzeczy, a wprowadzić w tą rzeczywistość, gdzie, w duchu, jesteśmy niezachwiani. Na tym właśnie skupiona jest istota Psalmu 78. W wersie 38 (BT) czytamy: „Ich serce nie trwało przy Nim, w przymierzu z Nim nie byli stali” i wokół tego zebrane jest całe ich 40 lat. Klucz do tego jest duchowy: potwierdzony przez każdy inny wers, sprawdzony wszelkimi innym sposobami – jest to całkowicie sprawa duchowa. Odpowiedzią na to wszystko jest cel, jakim jest: „żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku” (Ef. 3:16)”.

T. Austin-Sparks from: The Rest and the Courage of Faith

_________________________________________________________________

2 czerwca | 3 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *