Codzienne rozważania_14.06.2012

Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy” (2Kor. 5:16).

Wyraz „ciało” tak, jak tutaj jest użyty, ma ogólne i upakowane znaczenie. Nie znać Go według ciała i nie znać siebie nawzajem według ciała, naprawdę oznacza to, co powinniśmy myśleć, jeśli mamy powiedzieć że nie znamy siebie nawzajem według kryteriów naturalnych, w naturalnej rzeczywistości. Cokolwiek to może być, obejmuje wszystko. Znamy siebie nawzajem tak, jak znamy Chrystusa –  w duchowy sposób. Kontekst w jakim się to znajduje stawia nas w czysto duchowej relacji z Chrystusem w nowym stworzeniu, a zatem nasze relacje ze sobą nawzajem jako będących w Chrystusie są relacjami duchowymi. Ze względu na Chrystusa całe stworzenie jest duchową sprawą.

Prowadzi nas to do specyficznego punktu widzenie, który sięga wprost do istoty spraw. W tej rzeczywistości to co dominuje, jest miarą Chrystusa. Tutaj  wszystko jest zdominowane i kierowane przez miarę Chrystusa. Chrystus wypełnia całą tą rzeczywistość; Chrystus dominuje w duchowy sposób w całej rzeczywistości; z tej rzeczywistości nowego stworzenia wszystko, co nie jest Chrystusem jest usunięte: wszystko jest z Boga. Możemy mówić, jeśli chodzi o nas, że ten Boży świat jest Chrystusem. Cała sfera Boża jest dla nas Chrystusem. Dla nas, jako wierzących, nie ma niczego innego, co odnosiło by się do Boga, lecz wszystko Chrystusa. Nic nie jest akceptowane przez Niego, lecz przez Chrystusa, nic nie jest błogosławione przez Niego, lecz przez Chrystusa, nic nie jest używane przez Niego, lecz przez Chrystusa, nic nie jest widziane czy rozważane przez Niego, lecz przez Chrystusa. Tutaj, tym który wypełnia całą Bożą rzeczywistość, jeśli chodzi o nas, jest tylko Chrystus i wyłącznie Chrystus.

T. Austin-Sparks from: The Essential Newness of the New Creation – Chapter 3 

_________________________________________________________________

13 czerwca | 15 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *